טיפולי מיצוק צוואר וקדמת חזה

הצוואר וקדמת החזה הם אזורים המתאפיינים בעור עדין, דק וגמיש, כמו גם בתנועתיות רבה – עניין אשר הופך אותם לחשופים יותר בפני פגעי הזמן, מזג האוויר, קרינת השמש ותהליכי החמצון המתרחשים בגוף כאשר אנו מתבגרות. בשל העובדה שהעור באזורים אלה דק ותנועתי, הוא עלול להיות מושפע לא רק מתהליך ההתבגרות הטבעי של הגוף, אלא גם מאלמנטים כמו בושם ותכשיטים, אשר חושפים אותו לאלרגיות והופכים אותו לרגיש יותר. עם השנים, אנו צפויות לראות מגוון של שינויים באזור הצוואר וקדמת החזה, ובכלל זה כתמי שמש, קווי רוחב שהתקבעו והפכו לעמוקים יותר, התקמטות, הופעה של מעין יבלות קטנות ("סרחי עור") ועוד. כל אלה עשויים לגרום למראה עייף וחסר חיוניות, ולהפריע לנשים רבות. למרבה המזל, כיום קיימים לא מעט טיפולים למיצוק חזה ומיצוק צוואר ללא ניתוח, כך שהתוצאה המתקבלת היא עור רענן, קורן וחלק יותר.

מהו טיפול מיצוק צוואר וקדמת חזה?

כאמור, כיום קיימים לא מעט טיפולים שמטרתם לסייע במיצוק הצוואר ומיצוק החזה. בסניפי רשת מכבי אסתטיקה, נעשה שימוש במכשור, בטכניקות ובטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום, על מנת לספק למטופלות טיפול בהתאמה אישית המספק את התוצאות הטובות ביותר עבור מצב העור הספציפי שלהן. להלן כמה מהטיפולים העיקריים המתבצעים ברשת מכבי אסתטיקה:
• פוטורג'וביניישן – טיפול המבוצע באמצעות לייזר והבזקי אור, שמטרתו לגרום לקילוף מבוקר ועדין, המסייע בטשטוש כתמים, חידוש העור, העלמה של כלי דם נימיים ושיפור רקמת הקולגן.
•  הסרת המנגיומות, סרחי עור, תגי עור ויבלות עור – טיפול המתבצע לרוב באמצעות צריבה.
•  עיסוי לימפתי LPG – טיפול המסייע בהחלקת קמטי הצוואר וקדמת החזה, ומתבצע באמצעות טכנולוגיה של רטט ממוחשב יחד עם עיסוי ייחודי.
•  טיפול בגלי רדיו FR – טיפול המסייע במתיחה ומיצוק של העור, באמצעות מתיחת סיבי הקולגן הקיימים, שיפור זרימת הדם וחילוף החומרים ויצירת סיבי קולגן חדשים.
•  טיפולי חמצן (ג'ט פיל) – טיפול המתבצע באמצעות לחץ אוויר ומבצע שלוש פעולות בו-זמנית: עיסוי לימפתי עמוק, פילינג עדין והעשרת העור בחומרי הזנה פעילים, חמצן ונוזל פיזיולוגי. התוצאה המתקבלת היא שיפור במרקם העור ובפיגמנטציה עמוקה, כמו גם ריכוך מראה הקמטים.
•  הזרקות של חומרים שונים – הזרקות לטשטוש והחלקת קמטים, הזרקות למילוי והוספת נפח.
•  פוטופיישל – פילינג המתבצע באמצעות אנרגיית RF משולבת IPL. הפילינג מסייע לשפר את מרקם העור באמצעות בניית קולגן וטשטוש קמטוטים.
•  קליר ליפט – מיצוק העור באמצעות טכנולוגיית לייזר חדשנית, אשר בונה מחדש את רשת הקולגן והאלסטין.
•  פילינג – פעולה המתבצעת ברמות שונות, באמצעות לייזר או חומרים כימיים. הפילינג מסייע בחידוש מראה העור.

למי מיועד טיפול מיצוק צוואר?

הטיפול מיועד לכל מי שמעוניין או מעוניינת למצק את עור הפנים ובמיצוק הצוואר ולטשטש קמטוטים וסימני התבגרות נוספים לגברים ולנשים. עם זאת, רוב הטיפולים לא יתאימו לסובלים מנימים בולטים (קופרוזים) בעור הפנים. בגישת ד"ר אלמן, הצוות המקצועי מעריך את מצב העור ונתוני המטופלת ומתאים את הטיפול הנכון והטוב ביותר עבורו – טיפול בהתאמה אישית.

לייעוץ ופרטים נוספים

אנא פנו אלינו ונציגנו יצרו עמכם קשר בהקדם

ההכנה לטיפול מיצוק צוואר

רוב הטיפולים למיצוק החזה והצוואר אינם דורשים הכנה מיוחדת. עם זאת, מומלץ להגיע למרפאה בביגוד נוח, לאחר אכילת ארוחה משביעה, ולהקפיד על שתיית מים בימים שלפני הטיפול.

למה ניתן לצפות במהלך הטיפול ומיד לאחריו?

ביום הטיפול, הצוות הרפואי ילווה אתכן לחדר הטיפולים ויאפשר לכן להתמקם. לאחר מכן, הצוות ינקה את אזור הצוואר וקדמת החזה באמצעות סבון ומים, ויכין אותם לקראת הטיפול. החוויה בטיפול עצמו תלויה בסוג הטיפול הנבחר, אם כי לרוב, הטיפול יהיה כרוך באי נוחות קלה (כתלות במידת הרגישות שלכן). הפולסים של חלק מהמכשירים יכולים לגרום לתחושת דקירה או לתחושת חום נסבלת. לרוב, ניתן יהיה לחזור לפעילות רגילה מיד לאחר הטיפול.

האם טיפול מיצוק צוואר וקדמת חזה כרוך בסיכונים?

במכבי אסתטיקה, בטיחות המטופלות והביטחון האישי שלהן נמצאים מעל לכל. כל הטכנולוגיות שבהן נעשה שימוש ברשת מכבי אסתטיקה מאושרות על ידי משרד הבריאות וה-CE, ורובן מאושרת גם על ידי ה-FDA. על אף האמור, חשוב להבין כי בטיפולים שמקרינים חום, תמיד קיים סיכון לכוויה, פיגמנטציה, גלד או צלקת. הקפדה על ההוראות בטיפול ולאחריו מסייעים למזעור האפשרויות הללו למינימום.

אזור הצוואר הוא אזור מעבר. העור עדין ודק יותר, עשיר בכלי דם, גמיש בתנועה וחשוף לכוח משיכה עצום. בנוסף לכול, הוא דל ביכולת ריפוי לעומת עור הפנים למשל.

עם השנים הצוואר החשוף לפגעי הזמן, מזג-האוויר והגיל הופך להיות יותר מוכתם בסוגים שונים של כתמים כגון כתמי שמש חומים, כתמי עור לבנים. מופיעות תופעות כמו הרחבה של כלי דם, הופעה של יבלות קטנות – סרחי עור.
תנוחת הצוואר מגיל צעיר גורמת להופעה של קווי רוחב, שעם השנים הופכים להיות קמטים עמוקים. ויחד עם זאת, נוצרת התקמטות בשל העור הדק והתנועה הרבה שלו.
שמש מהווה את אחד מגורמי הסיכון, הגורמים לצוואר להיראות עייף חסר חיות ומוכתם.
אותם דברים המקשטים אותנו כמו בישום ותכשיטים, גורמים למקום להיות חשוף לאלרגיות, שהן גורם נוסף להופעת כתמים.

צוואר יפה וחלק משדרג את הלוק שלנו. הוא נחשב לאזור סקסי, מושך וחושני, לכן תשומת הלב על אזור זה הופכת להיות מעניינת ומאתגרת במטרה לשמור על איכות העור לאורך זמן.

סוגי הנגעים הניתנים לטיפול בצוואר

  • כתמים חומים בגוונים שונים ופיגמנטציה (בעיקר בקדמת-החזה), הנובעת מריבוי כתמים על רקע של שמש, בלאי של הרקמה ונמשים.
  • שומות – נקודות חן בגדלים שונים ובמרקם שונה.
  • סרחי עור ויבליות עור קטנות – נגעי עור המגרדים, נתפסים בבגדים ומהווים פגם אסתטי.
  • המנגיומות – הרחבה נקודתית של כלי דם קטנים, אדומים.

הטיפולים המוצעים למיצוק הצוואר

פוטורג'וביניישן – קילוף מבוקר ועדין, המבוצע באמצעות לייזר והבזקי אור, ואשר אינו מצריך זמן בית. מטרת הטיפול: טשטוש הכתמים, חידוש העור, העלמה של כלי דם נימיים ושיפור רקמת הקולגן. טיפול זה מתאים לכתמים חומים, הרחבה של כלי דם נימיים, עור דהוי ונמשים רבים. הטיפול מהווה סדרה בת חמישה טיפולים, המבוצעים אחת לחודש. מתאים לגברים ונשים כאחד, בעיקר כאלה שנחשפו לקרינה לפני שנים ורוצים לשפר את מראה הצוואר ומפתח החזה.

הסרת שומות – לאבחנה ולזיהוי הנגע יש חשיבות מרובה בשאלה של נגע טרום-סרטני. לעתים הנגעים הם בדרגה של שינוי נקודתי ללא ממאירות, אך עדיין מהווים מטרד ויכולים להתפתח לגידולים סרטניים עם הזמן, לכן רצוי להסירם. שומות באזורי גילוח או באזורי חיכוך כמו חזייה, חגורה – יש לבדוק לעתים קרובות. הטיפול כרוך בכריתה כירורגית עם טיפול אסתטי משלים על-ידי טכנולוגיות לייזר.

סרחי עור ויבליות עור – כחלק מהתבגרות הרקמה, אנו סובלים משינויים בעור, בעיקר באזור הצוואר, המתבטאים בהופעה של נגעים המהווים מטרד. בבעיה זו ניתן לטפל באמצעות צריבה. לאחר הטיפול נוצר פצע קטן ולאחר מכן גלד. לאחר כשבוע המקום מחלים. את הטיפול מבצעים במרפאה.

המנגיומות – במקרה של הרחבה נקודתית של כלי דם קטנים, מתבצעת צריבה על-ידי לייזר מיוחד.

הטיפולים אינם דורשים הכנה מיוחדת.

עיסוי לימפתי – LPG – טיפול העלמת קמטי צוואר וקדמת-החזה המשלב, בו-זמנית, טכנולוגיה של רטט ממוחשב יחד עם עיסוי. טיפול זה גורם למיצוק של הרקמה ומאפשר שיקום של העור, בכך שהוא גורם לחילוף חומרים ולשיפור זרימת הדם.

מומלצת סדרה של 15 טיפולים, המתבצעים פעם-פעמיים בשבוע על-ידי מטפלת מקצועית ומכונה מיוחדת.

טיפול למיצוק העור – טיפול חדשני המתאים לאזור הצוואר, שמטרתו למתוח ולמצק את העור, כמו גם לשפר את מרקמו. הטיפול מתבצע באמצעות הקרנה של גלי רדיו, ומסייע בבנייה של הרקמה התת-עורית בכך שהוא גורם למתיחת סיבי הקולגן הקיימים, להיווצרות סיבי קולגן חדשים, ולשיפור בזרימת הדם ובחילוף החומרים. התוצאה היא – עור מוצק, חלק ומתוח ועם ברק וחיות.
מומלץ כסדרה התחלתית בת עשרה טיפולים, וטיפולים משמרים אחת לחודש בהמשך.

טיפולי חמצן (ג'טפיל) – טיפול המתבצע באמצעות לחץ אוויר, ומבצע שלוש פעולות בו-זמנית:
עיסוי (או ניקוז) לימפתי עמוק, פילינג עדין, הזנת העור והעשרתו בחומרי הזנה פעילים, חמצן ונוזל פיסיולוגי.

הטיפול מסייע לזרימת הדם ולסילוק מהיר של רעלים. ביחד עם הזנת העור אנו משיגים שיפור משמעותי של מרקם העור, שיפור פיגמנטציות עמוקות, ריכוך ושיפור קמטים. מתקבל עור נקי, זוהר וצעיר יותר.

מומלץ להתחיל בסדרה של חמישה טיפולים ולשמר את התוצאה אחת לחודש- חודשיים. ניתן לשלב עם טיפולים אחרים.
מתאים מאוד לקראת אירועים חשובים, כדי להיראות רעננים וקורנים.

הזרקות בצוואר ומילוי קמטים בדרכים נוספות

חומרים לטשטוש והחלקת קמטים – ניתן להזריק רעלן טבעי לקמטי הצוואר והחזה בכמויות קטנות, הגורמות לשיפור מרקם העור. הזרקה של החומר בצוואר מתבצעת במספר מוקדים, באמצעות מחט עדינה מאוד. משך הטיפול – מספר דקות. משך הזמן שהחומר פעיל – 4-3 חודשים.

ג'ל למילוי והוספת נפח – הזרקה של נוגד חמצון מצולב לאזורים כמו צוואר וחזה היא בגדר חידוש עולמי, בכך שכאן החומר אינו מיועד למילוי קמטים בצוואר ובחזה, אלא גורם למיצוק העור ולשיפור משמעותי במרקמו, בשל היותו חלק מרקמת חיבור טבעית. באזורים אלה מיועד החומר להזרקה של כמויות קטנות. יש לבצע 3-2 הזרקות בהפרש של ארבעה שבועות. בנוסף לצוואר וקדמת החזה מיועד החומר גם ללחיים.

חומצה היאלורונית – הזרקה של חומצה היאלורונית לאזורים כמו צוואר וחזה היא בגדר חידוש עולמי, בכך שכאן החומר אינו מיועד למילוי קמטים, אלא גורם למיצוק העור ולשיפור משמעותי במרקמו, בשל היותו חלק מרקמת חיבור טבעית. באזורים אלה מיועד החומר להזרקה של כמויות קטנות. יש לבצע 3-2 הזרקות בהפרש של ארבעה שבועות. בנוסף לצוואר וקדמת החזה מיועד החומר גם ללחיים.

פוטופיישל – פילינג על-ידי אנרגיית RF משולבת IPL. בתהליך של חידוש העור, מאפשר השימוש באנרגיות שונות, משני מקורות חום, שיפור של מרקם העור על-ידי בניית קולגן וטשטוש קמטוטים מעל השפה ומסביב לעיניים. מתאים לצוואר, לקדמת החזה וגם לפנים. נדרשים כ-5-4 טיפולים בממוצע, המבוצעים אחת לחודש.  אינו מחייב זמן בית.

קליר ליפט – טיפול למיצוק העור באמצעות טכנולוגית לייזר חדשנית, הבונה מחדש את רשת הקולגן והאלסטין. מתאים לעור הפנים, הצוואר והדקולטה ומניב תוצאות של עור אלסטי מתוח ומוצק.
טיפול מומלץ ללא כאבים, ללא תופעות לוואי, ללא זמן החלמה עם מראה טבעי וזוהר.
מומלץ כסדרת טיפולים בת שלושה עד חמישה (בהתאם לעור) אחת לחודש, וטיפולי שימור, פעם עד פעמיים בשנה.

פילינג צוואר ופנים – במה מדובר?

יש מספר שיטות לביצוע טיפולי פילינג לדוגמה פיליניג שמתבצע באמצעות לייזר או פילינג כימי. טיפולים אלו ניתנים לביצוע ברמות שונות קל ועד עמוק. בכל השיטות המטרה דומה – לגרום לחידוש תאי העור ובכך להקנות לו מראה אחיד, חלק ובריא יותר.

כמובן ששיטת הטיפול נקבעת בהתאם למאפייני המטופל והמטרה שמעוניינים להשיג.

פעמים רבות, הטיפול יעיל בשיתוף פעולה עם מגוון שיטות טיפול נוספות – לצורך העניין, ניתן לשלב בטיפולי פילינג פנים טכנולוגיות שונות לייזר לצד טיפול IPL, מכשיר המבוסס על גלי רדיו ופועל במקרה הזה למען מיצוק העור.

ד"ר מוניקה אלמן – רפואה שעושה יופי

צוות המומחים של רשת המרפאות אלמן מתמחה במגוון טיפולי פילינג פנים וצוואר, הסרת כתמים, טיפול בצלקות, הזרקות למילוי קמטים, הסרת שיער ועוד מגוון טיפולים אסתטיים.

הנכם מוזמנים לשוטט באתר ולהכיר מקרוב את צוות המומחים, הנושא על דגלו את איכות השירות – אדיבות, מקצועיות ומיומנות בכל טיפול וטיפול.

הרופאים והצוות

אצלנו במרפאות יקבלו את פניכם אנשי מקצוע מיומנים, לרבות רופאים ורופאות, אחיות, מטפלות וצוות אדמיניסטרטיבי, אשר ילוו אתכם לאורך כל הטיפול ולאחריו ויעניקו לכם תחושת ביטחון ותמיכה. אנו שמים דגש מיוחד על המקצועיות ואיכות הטיפול, וגם על שירות אישי ואדיב באווירה נעימה ומזמינה.

Dr. Monica Elman

ד"ר מוניקה אלמן

ד"ר מוניקה אלמן, רופאה דרמטולוגית בעלת שם עולמי, אוהבת אנשים, מחקר וטכנולוגיה. אהבות אלה הובילו אותה לעיסוקה בתחום רפואת עור, ומזה שני עשורים היא מובילה מחקרים פורצי דרך בעולם.
Dr. Adam Dalal

ד"ר אדם דלאל

ד"ר אדם דלאל הוא רופא עור בכיר במחלקת עור בתל השומר במסגרת עבודתו עוסק בלימוד ובמחקר, מרצה מוזמן במסגרת כנסים בארץ ובעולם ואף כיהן כיו"ר מושבים מדעיים בינלאומיים בתחומי התמחותו
Dr. Vicky Tushia

ד"ר ויקי תושיה

ד"ר ויקי תושיה בעלת רישיון לעסוק ברפואת שיניים משנת 1991. היא עוסקת ברפואה אסתטית למעלה מעשר שנים, עברה השתלמויות רבות בארץ ובחו"ל ובעלת נסיון עצום בתחום ההזרקות ועיצוב הפנים.
dr-refael

ד"ר רפאל יולזרי

תואר ראשון במדעי החיים ,בהצטיינות, אוניברסיטת בן גוריון. לימודי רפואה במסלול ה-4 שנתי  הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי , אוניברסיטת בר אילן.
1835_Dr_resize

ד"ר אלכסנדר שליאחוב

רופא מתמחה לרפואה פנימית, בית חולים קפלן. במחלקה פנימית מטפלים במקרים הזקוקים לאשפוז מכל הקשת של הרפואה הפנימית עם דגש על פעילות אקדמית, הכשרת סטודנטים לרפואה ורופאים בשלבים הש
דר טימור

ד"ר עידן טימור

רופא מומחה בתחום האסתטיקה, עם רקע כירורגי, עבר התמחות והתמקצעות ארוכה אצל ד"ר אלמן, היום חלק מהסגל הרפואי בכל מרפאות הרשת
שרון פינצי

ד"ר שרון פינצי

מומחית לדרמטולוגיה – רפואת עור ומין. בעלת ידע מעמיק בתחום רפואת העריה והנרתיק וניסיון טיפולי רב במחלות העור השונות על כל שלביהן.