פילינג לפנים IPL – פוטו רג'וביניישן

עור הפנים שלנו חשוף על בסיס קבוע למזג האוויר המשתנה, לשמש, לשינויים הורמונליים ולגורמי חמצון, אשר גורמים לו לאבד מהחיוניות שלו עם הזמן ו"להתעייף". אותה עייפות עשויה להתבטא ביובש, קמטוטים, כתמים ועוד, אשר עשויים להשפיע על נשים רבות, ולעיתים אף להוביל למצוקה של ממש. חשוב לדעת כי אם מצב זה מפריע לכן, ישנם מגוון דברים שניתן לעשות כדי לשפר אותו. כיום, עם התקדמות הטכנולוגיה והשיטות החדשניות הקיימות בתחום האסתטיקה, בידיים מיומנות ניתן לייצר שינוי משמעותי בעור הפנים, ולהפוך אותו לקורן, מוצק, בעל גוון אחיד יותר ובעל מרקם חלק יותר. אחת מהשיטות המתקדמות לטיפול בעור הפנים הוא פילינג לפנים בשיטת IPL, הידוע גם בשם פוטו ריג'וביניישן.

מהו פילינג לפנים בשיטת IPL - פוטו רג'וביניישן

פילינג לפנים הוא הליך אסתטי שבמסגרתו יוצרים התחדשות עור בעקבות כוויה שטחית, ההתחדשות באה לעודד את העור הפגום להתקלף ולהתחלף בעור חדש, בריא, קורן ויפה יותר. את הפילינג ניתן לבצע באזור הפנים, הצוואר, המחשוף וגב כפות הידיים, וכך לשפר את מרקם העור באזורים אלה, לטשטש ואף להעלים כתמים, להרחיב כלי דם ולטשטש קמטוטים וצלקות. שיטת ה-IPL מתבססת על חשיפת העור להבזקי אור באורכי גל מיוחדים (ללא קרינה), המותאמים באופן אישי לכל מטופלת ולמצב האינדיבידואלי של העור שלה. במסגרת הטיפול, ניתן להשתמש גם במספר אורכי גל בו-זמנית, עניין המאפשר לטפל בעור באופן מעמיק, אך עם זאת מבוקר.

ההכנה לטיפול פילינג לפנים בשיטת IPL - פוטו רג'וביניישן

הטיפול מתאים הן לנשים והן לגברים אשר סובלים מעור מוכתם עם נזקי שמש שאבד מהחיוניות שלו, נגעי עור, כתמים, קופרוזים, מרקם העור ועוד. בדרך כלל הטיפול מומלץ מעל גיל 20 , אך לעיתים ניתן לבצע אותו גם בגילאים צעירים יותר לצרכי אנטי-אייג'ינג והענקת מראה זוהר ומוצק יותר לעור.

לייעוץ ופרטים נוספים

אנא פנו אלינו ונציגנו יצרו עמכם קשר בהקדם

למי מיועד טיפול פילינג לפנים בשיטת IPL?

הטיפול אינו דורש הכנה מיוחדת, אם כי מומלץ להקפיד על שתייה מרובה של מים בימים שלפניו. כמו כן, מומלץ להגיע לטיפול בביגוד קל ונוח, לאחר אכילת ארוחה משביעה, וזאת על מנת להפוך את השהייה בקליניקה לנעימה ונינוחה. לאחר ההגעה לקליניקה, המטפלת תלווה אתכן לחדר הטיפולים, תנקה ביסודיות את אזור הטיפול, תמרח עליו ג'ל ייעודי ותספק לכן משקפי מגן שמטרתן להגן על העיניים שלכן במהלך הטיפול.

למה ניתן לצפות במהלך טיפול הפילינג ומיד לאחריו?

במהלך הטיפול, המטפלת תסרוק את האזור המטופל באמצעות ידית מיוחדת של מכשיר ה-IPL, אשר מפעילה חימום על האזור המטופל באורכי גל שונים, בהתאם לתכנית הטיפול שנקבעה מראש.
אתן עשויות לחוש בצריבה על העור, וכמו כן להבחין במעין הבזקי אור דרך משקפי המגן. מיד לאחר הטיפול, תבחינו באדמומיות שתלך ותתגבר במשך מספר שעות, והכתמים באזור המטופל עשויים להיראות כהים יותר. אם הטיפול התבצע באזור הפנים, תיתכן גם נפיחות בשקעי העיניים. לאחר כשבוע, תבחינו בקילוף עדין אשר יימשך עד כשבוע. יש להקפיד להימנע מחום, משמש, ממגע בפנים ומטיפולים קוסמטיים אחרים עד חודש לאחר הטיפול. טיפול נוסף יתבצע לאחר כארבעה ועד שישה שבועות. לשימור התוצאות מומלץ לבצע חזרות על הטיפול בתדירות של פעם עד פעמיים בשנה.

האם טיפול פילינג לפנים בשיטת IPL כרוך בסיכונים?

חשוב לדעת כי בטיפולי פילינג תמיד קיים סיכון כלשהו לגלד, צלקת, פיגמנטציה או כוויה. מסיבה זו, חשוב מאוד שהאדם המבצע את הטיפול יהיה אדם בעל ניסיון רב בטיפולים מסוג אלה. בגישת ד"ר אלמן, אנו שמים את רווחת המטופלות והביטחון האישי שלהן מעל לכל, ומסיבה זו, אנשי הצוות בקליניקה הם אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ניסיון נרחב, אשר ממשיכים לעבור הכשרות והשתלמויות בתחום על בסיס קבוע. הקפדה על הוראות הצוות המטפל לפני הטיפול ולאחריו, מסייעת במזעור הסכנות של הטיפול ומבטיחה תוצאות טובות ומספקות.

חשיפת עור הפנים לשינויי מזג האוויר ולשמש, גורמת עם השנים לעור לאבד מחיוניותו. התוצאה מתבטאת בעור עייף, יבש, מקומט, עתיר בכתמים וכלי דם קטנים. תפקידו של טיפול הפילינג לעור הפנים הוא ליצור רקמת תאים חדשה באמצעות קילוף השכבות העליונות והפגועות של העור והסרת תאים פגומים ומתים.

למי מתאים טיפול פילינג לפנים?

הטיפול מתאים לכל מי שעורו החל את תהליך ההזדקנות, ברוב המקרים מדובר בבני 30 ומעלה. אצל המין הנשי, תהליך זה יכול להיות מוקדם יותר כתוצאה מגורמים שונים כמו למשל שינויים הורמונליים.

גורמים נוספים לפגיעה בעור

שינויים הורמונליים, חשיפה לשמש, השמנה והרזיה קיצוניים, תרופות, מתח נפשי ועוד.

אזורי טיפול פילינג

את הטיפול ניתן לבצע על עור הפנים, גב כף היד וידיים, צוואר ודקולטה.

שיטות הטיפול משתנות בהתאם לעומק הקילוף – עמוק, בינוני או שטחי, וכוללותטיפול  לייזר לפנים, הבזקי אור ושימוש בחומרים כימיים.

תופעות לוואי

בתהליך הקילוף נוצרת כוויה שטחית, זאת כדי לקלף עור פגום ולגרות את התאים ליצור עור חדש, בריא ויפה. כוויה יכולה לגרום לפיגמנטציה עודפת לתקופה של מספר שבועות עד מספר חודשים, ולעתים רחוקות אף להישאר באזור הטיפול.

עומקי הטיפול

– פילינג עמוק
– פילינג בינוני
– פילינג קל-שטחי

פוטורג'וביניישן

פוטורג'וביניישן (PHOTOREJUVENATION) הוא פילינג פופולארי, המבוצע באמצעות הבזקי אור בטווח הלייזר (IPL), שמטרתו להשיג הצערה וריענון של העור. זהו טיפול ייחודי, לא פולשני המאפשר העלמת כתמים, נמשים, נימי דם, כתמי פיגמנטציה וריכוך מהותי ומשמעותי של הקמטים.

השיטה מתבססת על חשיפת העור להבזקי אור באורכי גל מיוחדים, שאינם קרינה. יתרונה הוא יכולת השימוש במספר אורכי גל בו-זמנית, ובכך טווח האור נבלע בשכבות העור השונות באופן מבוקר ומסייע לחידושו.

מתאים לנשים וגברים בכל גיל הסובלים מנגעי עור שונים, לדוגמה; מתאים לצעירים עם נמשים, כתמים חומים ו/או אדומים, כמו לאחר אקנה בעבר, וכן מתאים גם למבוגרים עם שינויים פיגמנטריים.

אזורים מתאימים לטיפול: פנים, צוואר, קדמת-החזה וגב כפות הידיים.

לאחר הטיפול הכתמים מתכהים למשך שבוע ימים ועוברים תהליך מואץ של התפנות
הפיגמנטציה. ניתן לשוב לעבודה, תוך מריחת מייק אפ על האזור המטופל והימנעות מחשיפה
לשמש או למקור חום.

בדרך כלל יש לבצע סדרה בת חמישה טיפולים, אחת לחודש. לעתים מומלץ על טיפול משמר, שיבוצע פעם-פעמיים בשנה.

תופעות לוואי של טיפול הפוטורג'וביניישן

בתהליך קילוף העור נוצרת למעשה כווייה שטחית, זאת כדי לגרות את התאים ליצור עור חדש, בריא ויפה. הכווייה יכולה לגרום לפיגמנטציה עודפת לתקופה של מספר שבועות עד מספר חודשים, ולעתים רחוקות אף להישאר באזור הטיפול.

פוטורג'וביניישן הוא טיפול שמחזיר לעור רעננות ויופי. זהו טיפול נוח ויעיל, שאינו כואב, אינו מצריך זמן בית ובעיקר – עם תוצאות טובות.

שילוב טיפול פילינג לעור הפנים עם טיפולים אחרים

הפילינג לסוגיו משמש גם כטיפול אנטי-אייג'ינג של העור ויעילותו רבה בשיתוף גורמים טיפוליים שונים, כגון שילוב של פילינג כימי עם פוטוריג'וביניישן ( IPL ) או עם גלי רדיו (RF).

גם במקרה של אקנה קשה עם צלקות בפנים, ניתן ואף רצוי לשלב  פילינג לייזר עם IPL  הטיפול המשולב גורם לשינוי ניכר של העור ועידון חלק גדול מהצלקות.

מדוע לטפל ברשת מרפאות ד"ר אלמן?

הניסיון הרב בתחום האסתטיקה, המומחיות והמקצועיות ברפואת עור, בשילוב של טכנולוגיות מתקדמות, הופכים את רשת מרפאות ד"ר אלמן למובילה בתחומה.

הרופאים והצוות

אצלנו במרפאות יקבלו את פניכם אנשי מקצוע מיומנים, לרבות רופאים ורופאות, אחיות, מטפלות וצוות אדמיניסטרטיבי, אשר ילוו אתכם לאורך כל הטיפול ולאחריו ויעניקו לכם תחושת ביטחון ותמיכה. אנו שמים דגש מיוחד על המקצועיות ואיכות הטיפול, וגם על שירות אישי ואדיב באווירה נעימה ומזמינה.

Dr. Monica Elman

ד"ר מוניקה אלמן

ד"ר מוניקה אלמן, רופאה דרמטולוגית בעלת שם עולמי, אוהבת אנשים, מחקר וטכנולוגיה. אהבות אלה הובילו אותה לעיסוקה בתחום רפואת עור, ומזה שני עשורים היא מובילה מחקרים פורצי דרך בעולם.
Dr. Adam Dalal

ד"ר אדם דלאל

ד"ר אדם דלאל הוא רופא עור בכיר במחלקת עור בתל השומר במסגרת עבודתו עוסק בלימוד ובמחקר, מרצה מוזמן במסגרת כנסים בארץ ובעולם ואף כיהן כיו"ר מושבים מדעיים בינלאומיים בתחומי התמחותו
Dr. Vicky Tushia

ד"ר ויקי תושיה

ד"ר ויקי תושיה בעלת רישיון לעסוק ברפואת שיניים משנת 1991. היא עוסקת ברפואה אסתטית למעלה מעשר שנים, עברה השתלמויות רבות בארץ ובחו"ל ובעלת נסיון עצום בתחום ההזרקות ועיצוב הפנים.
dr-refael

ד"ר רפאל יולזרי

תואר ראשון במדעי החיים ,בהצטיינות, אוניברסיטת בן גוריון. לימודי רפואה במסלול ה-4 שנתי  הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי , אוניברסיטת בר אילן.
1835_Dr_resize

ד"ר אלכסנדר שליאחוב

רופא מתמחה לרפואה פנימית, בית חולים קפלן. במחלקה פנימית מטפלים במקרים הזקוקים לאשפוז מכל הקשת של הרפואה הפנימית עם דגש על פעילות אקדמית, הכשרת סטודנטים לרפואה ורופאים בשלבים הש
דר טימור

ד"ר עידן טימור

רופא מומחה בתחום האסתטיקה, עם רקע כירורגי, עבר התמחות והתמקצעות ארוכה אצל ד"ר אלמן, היום חלק מהסגל הרפואי בכל מרפאות הרשת
שרון פינצי

ד"ר שרון פינצי

מומחית לדרמטולוגיה – רפואת עור ומין. בעלת ידע מעמיק בתחום רפואת העריה והנרתיק וניסיון טיפולי רב במחלות העור השונות על כל שלביהן.