טיפול באקנה – ניקיון זה שם המשחק

גיל ההתבגרות מביא עמו שינויים רדיקליים בכל המישורים. הגוף המשתנה, ההורמונים משתוללים ומעל הכול – פצעי האקנה חוגגים… איך אפשר להתמודד בהצלחה עם הפצעים הכל כך מציקים?

מהי תופעת האקנה?

אקנה היא דלקת עור של בלוטות החלב וזקיקי השיער, המתבטאת בפצעונים על הפנים, בעיקר בתקופת ההתבגרות המינית (13-21). למרות שהאקנה מופיע גם אצל חלק מהמבוגרים, התופעה ידועה בשמה העממי "פצעי בגרות".

האקנה מופיע בקרב כ-80% מהמתבגרים, אך משתנה בהיקפה וחומרתה מאדם לאדם בגלל סיבות כגון תורשה, תזונה וסביבה.

סטטיסטית, התופעה נמשכת יותר זמן בקרב נשים. פצעי האקנה (המוגלתיים בחלק מהמקרים), הם תוצאה של דלקת הנוצרת מסתימת בלוטות החלב שמכילה הנקבובית ע"י אבק, לכלוך ותאי עור מתים.

סוגים שונים של אקנה

לאקנה מספר דרגות: הדרגה הנמוכה ביותר באה לידי ביטוי בשמנוניות מוגברת של העור, בפצעים אחדים, נקודות שחורות ונקודות לבנות (קומודונים). בדרך כלל הטיפול שניתן למצב זה נועד להפחית את השומן בעור ולפתוח את בלוטות החלב, ע"י שטיפת עור הפנים בסבון מתאים וניקוי הקומדונים ע"י פילינג קל מאד.

שתי הדרגות הבאות של אקנה באות לידי ביטוי במספר פצעים מוגבר וגם בדלקת חריפה יותר. התוצאה: יותר פצעים עם ראש מוגלתי לבן-צהבהב ואדמומיות גדולה סביב הפצע. גם במקרה זה הטיפול מורכב משמירה על ניקיון ולעיתים קרובות גם מתוספת של כדורים אנטיביוטיים.

הדרגה הרביעית היא החמורה ביותר ומצריכה התערבות של מומחה עור.

לייעוץ ופרטים נוספים

אנא פנו אלינו ונציגנו יצרו עמכם קשר בהקדם

מהם הכללים לטיפול בתופעת האקנה בקרב מתבגרים?

למרות שהתופעה הלא נעימה נוטה לחלוף בסופו של דבר, חשוב מאד להקפיד על מספר כללים שמונעים החרפה במצב.

הכלל הראשון הוא לשמור על עור פנים נקי ע"י רחיצה יומיומית של הפנים בסבון מיוחד, המיועד לטיפול באקנה. יש להשגיח לא לשטוף את הפנים יותר מדי פעמים ביום (פעמיים בהחלט מספיקות), כדי להימנע מייבוש יתר של עור הפנים והחרפת התופעה.

הכלל השני הוא לשמור על תזונה מתאימה, מופחתת שומנים והימנעות מוחלטת מאכילת מזונות מסוימים כגון עוגות וממתקים.

הכלל השלישי הוא לדאוג להסיר הצטברות של לכלוך ותאים מתים מנקבוביות העור – על ידי טיפולי פנים. טיפול מקצועי מסייע לניקוי עמוק ויסודי יותר – אשר מסיר הצטברות של לכלוך שלא יורד בשטיפה היומיומית של הפנים.

בנוסף, טיפול הפנים מאפשר הסרה בטוחה של הפצעונים הקיימים. כידוע, הוצאת "שחורים" ללא ניסיון ובאמצעים ביתיים – יכולה לגרום ליצירת צלקת מיותרת בעור.

רשת מכבי אסתטיקה גאה להכריז על פתיחת

מרפאת אקנה 360 מעלות – הדרך החדשה לטפל

בעוד עולם הרפואה הולך ומתקדם, תהליכים חדשים, תרופות וטיפולים מהפכניים מופיעים מדי יום, כך פוסע לצידו עולם רפואת העור. אם בעבר, התפרצות אקנה הייתה מלווה בכאבים, תסכול, ירידה בביטחון העצמי ותחושת חוסר אונים, אנו ברשת מכבי אסתטיקה גאים להציג את מרפאת האקנה שלנו, ואת התהליכים פורצי הדרך, המתבצעים כולם תחת קורת הגג של מרפאתנו ומביאים לשינוי של 180 מעלות!

מרפאות האקנה החדשניות שלנו פעילות בינתיים בתל אביב וראשון לציון – בהמשך גם בחיפה!

בניין MIDTOWN תל אביב | בניין UMI ראשון לציון

הכירו את מחלת האקנה

אקנה היא מחלת עור דלקתית אשר נגרמת מחיידק על עורנו, והיא מתגלמת כפצעונים המופיעים בעיקר באזור הפנים אך לעיתים גם בחלקי גוף נוספים. אקנה מופיעה בשל מספר גורמים, לרבות רקע תורשתי, שינויים הורמונליים המתרחשים במהלך החיים, צריכה של מזונות אשר מעודדים דלקת ואף לחץ ומתח שהם מנת חלקם של רבים מאיתנו, במציאות של ימינו. הטיפול הנכון ביותר באקנה, מותנה במצב החומרה של הפצעים הדלקתיים – קל, בינוני, קשה וקשה מאד. לפי האבחנה שנעשית על-ידי רופא עור מומחה, ניתן לסווג את חומרת המחלה ולהתאים את הטיפול בהתאם, כך שככל שהמצב הדלקתי חמור יותר, כך ניגש לאפיקים טיפוליים מעמיקים יותר – החל משינוי אורחות חיים הכולל ניקיון ותחזוקה שוטפת של העור, דרך משחות וכדורים ועד טיפול בטכנולוגיות מתקדמות.

ד"ר מוניקה אלמן מדברת על אקנה

נגן וידאו

כמה עובדות על אקנה פעיל

אקנה היא מחלת עור ממנה סובלים כ- 60% מבני הנוער במהלך השנים.

הגורם המרכזי למחלה הוא חיידק שחי על העור שלנו.

המחלה תוקפת בנים ובנות - על הפנים, על העכוז, בקדמת החזה.

סיבות נפוצות לאקנה הן גנטיקה, חיטוט בעורהפנים, דיאטה לא מאוזנת וחוסר איזון הורמונלי

שירותי המרפאה

מרפאת האקנה החדשנית של רשת מכבי אסתטיקה מהווה מרפאה אולטימטיבית לטיפול בכל אחד מהרבדים השונים המתלווים לאקנה, וכמובן, טיפול מקיף במצב עצמו. תחת קורת גג אחת יקבלו המטופלים טיפול מלא וייחודי שלא נראה בישראל עד כה הכולל שילוב בין טיפול רפואי, תרופתי, קוסמטי, אסתטי וטכנולוגי עד להשגת תוצאות אידיאליות. התוכנית הטיפולית נבנית בהתאמה אישית לצרכי המטופל ולמצבו הספציפי, בניצוח רופא העור המומחה, כפי שנהוג בכל המחלקות השונות ברשת מכבי אסתטיקה. לאחר מכן יקבלו המטופלים שירות מלא מידי קוסמטיקאית ייעודית, רופאים מומחים ויועצת להתאמת חבילה הטיפול המתאימה.

לייעוץ ופרטים נוספים

אנא פנו אלינו ונציגנו יצרו עמכם קשר בהקדם

מה אנחנו מציעים ?

חבילות הטיפול

בהגעתכם הראשונית לסניף, תגיעו לפגישת אבחון ראשונית עם יועצת וקוסמטיקאית במהלכה תתבצע בחינה מדויקת של מצב האקנה, ולפיכך תוצענה חבילות הטיפול המתאימות. מרפאת האקנה הייחודית מציעה כיום חבילת טיפול מקיפה הכוללת 6 חודשים של טיפולים ובדיקות:

חבילת גולד כוללת:

• חמשה ביקורים אצל הקוסמטיקאית
• שני ביקורים אצל רופא עור
• טיפולי Phototherapy
• טיפולי Radio Frequency Needle
• מענה על כל שאלה תוך 24 שעות
• קיט טיפולי הכולל חומרים פעילים לניקוי לטיפול ולהרגעת העור

* החבילה הטיפולית היא לחצי שנה

One Stop Shop

לא משנה מהי חומרת מחלת האקנה, מיקומה, סיבתה או אם היא משולבת במחלות עור נוספות, ברשת מכבי אסתטיקה תוכלו לקבל תחת קורת גג אחת מענה לכל הבעיות הקשורות לאקנה פעיל וצלקות אקנה – או כל בעיה אחרת בעור הפנים  

ברשת מכבי אסתטיקה אנו יודעים.ות כי להיראות טוב- זה חלק מתעצומות הנפש שלך! ואנו נעזור לך לסלול את הדרך לניצחון, מביטחון עצמי ירוד, רגשי נחיתות, בושה וכל מה שעוצר ממך להיות מי שאת.ה באמת!

8 מתוך 10 אנשים בעולם סובלים מאקנה בשלב כלשהו במהלך חייהם. ככל שמצב האקנה חמור יותר, כך הוא מותיר צלקות פיזיות ונפשיות רבות יותר.

אקנה היא מחלה דלקתית של פעילות יתר וחסימת בלוטות החלב, הגורמת לפצעונים מוגלתיים, היכולים להופיע בפנים, בצוואר, בגב, בעכוז. הסיבות העיקריות לכך הן פעילות יתר הורמונלית, תורשה, תזונה, מזג אוויר ומתח.

צלקות אקנה נגרמות כתוצאה מתהליך דלקתי חריף שיורד לעומק העור. הבעיה האסתטית הולכת ומחמירה עם השנים, כאשר לאזור המצולק מתווספים קמטים שעלולים ליצור צלקת עמוקה יותר.

תחת קורת גג אחת תוכל/י ליהנות משילוב בין טיפולים רפואיים, קוסמטיים, אסתטיים (הזרקות חומרי מילוי), תרופתיים וטכנולוגיים לטיפול באקנה! בין הטיפולים הטכנולוגיים המגוונים והמתקדמים ביותר בארץ ובעולם לטיפול באקנה ותופעותיו הנלוות: לייזר, CO2, Jet Peel, Agnes RF, פוטותרפיה, UV, Pixel Erbium, Fractional RF ועוד!

אנו מזמינים אתכם לקבוע פגישת אבחון ראשוני מקיפה ולהתחיל בתוכנית הטיפולים 360 מעלות בדרך אל הקלה, החלמה ושמחה!

הרופאים והצוות

אצלנו בסניפי הרשת יקבלו את פניכם אנשי מקצוע מיומנים, לרבות רופאים ורופאות, אחיות, מטפלות וצוות אדמיניסטרטיבי, אשר ילוו אתכם לאורך כל הטיפול ולאחריו ויעניקו לכם תחושת ביטחון ותמיכה. אנו שמים דגש מיוחד על המקצועיות ואיכות הטיפול, וגם על שירות אישי ואדיב באווירה נעימה ומזמינה.

Dr. Monica Elman

ד"ר מוניקה אלמן

ד"ר מוניקה אלמן, רופאה דרמטולוגית בעלת שם עולמי, אוהבת אנשים, מחקר וטכנולוגיה. אהבות אלה הובילו אותה לעיסוקה בתחום רפואת עור, ומזה שני עשורים היא מובילה מחקרים פורצי דרך בעולם.
Dr. Adam Dalal

ד"ר אדם דלאל

ד"ר אדם דלאל הוא רופא עור בכיר במחלקת עור בתל השומר במסגרת עבודתו עוסק בלימוד ובמחקר, מרצה מוזמן במסגרת כנסים בארץ ובעולם ואף כיהן כיו"ר מושבים מדעיים בינלאומיים בתחומי התמחותו
Dr. Vicky Tushia

ד"ר ויקי תושיה

ד"ר ויקי תושיה בעלת רישיון לעסוק ברפואת שיניים משנת 1991. היא עוסקת ברפואה אסתטית למעלה מעשר שנים, עברה השתלמויות רבות בארץ ובחו"ל ובעלת נסיון עצום בתחום ההזרקות ועיצוב הפנים.
dr-refael

ד"ר רפאל יולזרי

תואר ראשון במדעי החיים ,בהצטיינות, אוניברסיטת בן גוריון. לימודי רפואה במסלול ה-4 שנתי  הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי , אוניברסיטת בר אילן.
1835_Dr_resize

ד"ר אלכסנדר שליאחוב

רופא מתמחה לרפואה פנימית, בית חולים קפלן. במחלקה פנימית מטפלים במקרים הזקוקים לאשפוז מכל הקשת של הרפואה הפנימית עם דגש על פעילות אקדמית, הכשרת סטודנטים לרפואה ורופאים בשלבים הש
דר טימור

ד"ר עידן טימור

רופא מומחה בתחום האסתטיקה, עם רקע כירורגי, עבר התמחות והתמקצעות ארוכה אצל ד"ר אלמן, היום חלק מהסגל הרפואי בכל מרפאות הרשת
שרון פינצי

ד"ר שרון פינצי

מומחית לדרמטולוגיה – רפואת עור ומין. בעלת ידע מעמיק בתחום רפואת העריה והנרתיק וניסיון טיפולי רב במחלות העור השונות על כל שלביהן.