טיפולים בגב כף היד

עם הגיל, החשיפה לשמש שאנו באים עמם במגע על בסיס יומיומי, העור שלנו מייצר פחות קולגן ואלסטין ובהתאם לכך הופך ל"עייף" וחסר חיים. אחד האזורים עליו ניכרים במיוחד הסימנים הללו, הוא גב כפות הידיים. החדשות הטובות הן שכיום, לרפואה המודרנית מגוון של פתרונות לא-כירורגיים לטיפול בעור, כך שניתן להחזיר לו את המראה הרענן, המתוח, הקורן והאחיד, ללא כאבים.

מהו טיפול להצערת עור הידיים?

טיפול להצערת עור הידיים הוא טיפול שמטרתו לטפל בקמטים בכפות הידיים, להאט את סימני הגיל ולגרום להתחדשות של העור. כיום קיימים מגוון של טיפולים ופרוצדורות שניתן לבצע באופן לא פולשני, על מנת לסייע לעור להתחדש ולהפוך לחלק, מתוח וקורן יותר, כאשר בגישת ד"ר אלמן, הטיפולים מתבצעים בהתאמה אישית תוך שימוש במכשור מתקדם ובטכנולוגיות ושיטות חדשניות, ביניהן פילינג, מזותרפיה, קרני לייזר והזרקות. להלן כמה מהטיפולים העיקריים לגב כף היד שנערכים ברשת מכבי אסתטיקה:
•  הזרקות – הזרקות של חומרי מילוי לגב כף היד, כמו למשל קלציום וחומצה היאלורונית, ליצירת מראה מתוח וחלק יותר. הטיפול אורך כ-20 דקות, וכבר בסופו ניתן לחזות בשינוי במראה העור.
•  פילינג – טיפול המתבצע כחלק מסדרת טיפולים, לצורך העלמה או הפחתה ניכרת של פיגמנטציה.
•  ג'טפיל – טיפול המבוצע בלחץ אוויר גבוה ומעשיר את העור בלחות ובחומרי הזנה פעילים.
התאמה אישית – הטיפול הנבחר מותאם באופן אינדבידואלי עבור כל מטופלת ומצבה הספציפי, כאשר לעיתים קרובות ניתן גם לשלב בין השיטות והטכנולוגיות לצורך קבלת תוצאות מקסימליות.

למי מיועד הטיפול להצערת עור הידיים?

טיפול בגב כפות הידיים מיועד הן לנשים והן לגברים שחשים כי הידיים שלהם איבדו מהנפח שלהן, ושעורן הפך לרפוי, או לאלו הסובלים מפיגמנטציה, לוקים בדלקות עור או במחלת עור אחרת. את הטיפול ניתן לבצע בכל גיל בו תופעות אלה מתחילות להפוך לניכרות ומפריעות למטופל או למטופלת. הטיפול מותאם לכל אדם ואף פעם לא מאוחר מדיי לבצע אותו.

לייעוץ ופרטים נוספים

אנא פנו אלינו ונציגנו יצרו עמכם קשר בהקדם

ההכנה לטיפול הצערת עור הידיים

לטיפול בגב כפות הידיים לא נדרשת הכנה מיוחדת, אם כי מומלץ להרבות בשתייה של מים בימים שלפני הטיפול, ולהגיע לקליניקה לאחר אכילת ארוחה משביעה על מנת להנעים את השהייה במקום.

למה ניתן לצפות במהלך הטיפול ומיד לאחריו?

ביום הטיפול, הצוות המטפל ילווה אתכן לחדר הטיפולים ויאפשר לכן להתמקם. במידת הצורך ובהתאם לסוג הטיפול, יבוצע אלחוש של גב כף היד באמצעות משחת אמלה. כעבור 20-30 דקות, הרופא יתחיל בטיפול. בשלב זה אתן לא צפויות לחוש בכאב, אך תיתכן אי נוחות קלה, ולעיתים ייתכנו דימום או נפיחות, כאשר הנפיחות צפויה לחלוף באופן ספונטני לאחר מספר ימים. בתום הטיפול, הצוות המטפל יניח רטיות קרות על האזור שטופל למשך כ-10 דקות ולאחר מכן ימרח על האזור משחת הרגעה. לאחר הטיפול יש להימנע מפעילות ספורטיבית ומחשיפה למקורות חום במשך מספר ימים, ולאחר כחודש תוזמנו לביקורת או לטיפול נוסף במידת הצורך.

האם טיפול הצערת העור כרוך בסיכונים?

במכבי אסתטיקה בטיחות המטופלים ורווחתם מעל לכל, ולכן בקליניקות נעשה שימוש במכשור איכותי ומתקדם, כאשר הצוות המבצע את הטיפולים מקצועי ומיומן. עם זאת, כמו בכל טיפול המערב הזרקות או שימוש בחום, ייתכנו סיכונים לזיהום, שטף דם ו/ או דלקת. הקפדה על ההוראות לאחר הטיפול מצמצמת משמעותית את הסיכונים הללו.

עם הגיל, התאים בגופינו מתחדשים פחות והפרשת הקולגן יורדת. חידוש סיבי האלסטין, האחראים על גמישות העור, יורדת גם כן, ואט אט העור הופך להיות בעל גוון לא חיוני, מקומט ועייף. החשיפה לקרני השמש תורמת להופעת כתמים בגווני חום על עור הפנים, הצוואר, המחשוף וכפות הידיים. אחד האזורים עליו ניכרים במיוחד סימני הגיל הוא גב כף היד. לרפואה המודרנית פתרונות מגוונים שאינם כירורגיים, אשר תכליתם היא האטה של סימני הגיל וגרימת התחדשות של העור. ניתן לטפל במספר שיטות, כגון: פילינג, מזותראפיה, קרני לייזר והזרקות למילוי נפח, וניתן גם לשלב בין השיטות.

טיפול בהצערת גב כף היד באמצעות הזרקות

לכפות הידיים ניתן תשומת לב יתרה באמצעות סדרת הזרקות של חומרי מילוי שונים, כמו קלציום וחומצה היאלורונית, המוזרקים בגב כפות הידיים. הטיפול יעניק מראה מלא וצעיר. הטיפול אורך כ-20 דקות, כאשר בסופו כבר ניתן לראות את ההשפעה הראשונית על כפות הידיים, ולאחר ימים ספורים אפשר לראות את התוצאה הסופית של כפות ידיים עגולות וצעירות יותר. את ההזרקה בידיים מומלץ לבצע בשתי ישיבות. זמן הישארות החומר ברקמה הוא כ-6-12 חודשים. מומלצת חזרה על הטיפול לצורך בניית רשת קולגן חדשה בתת-עור. כמו בכל התערבות רפואית, גם שאינה כירורגית, קיימים סיכונים מינוריים בשימוש בחומצה היאלורונית. יחד עם זאת, סידן הוא חומר שנמצא באופן טבעי בגוף, ולכן בדרך כלל אין תגובות אלרגיות או תגובות בעייתיות אחרות לאחר הטיפול. הטיפול חייב להינתן על ידי רופא מומחה, ולאחר בדיקת אלרגיות קיימות וסיכונים רפואיים אחרים, שיכולים להוות שיקולי נגד בהחלטה למתן הטיפול.

טיפול בפיגמנטציה בגב כף היד בטיפול פילינג

טיפול בלייזר לגב כף היד נותן אפשרות לפינוי פיגמנטציה. הטיפולים מתבצעים בסדרות של ארבעה עד שישה טיפולים, וניתן לשלב גם פילינג כימי נקודתי לנגעים יבלתיים.

הצערת כפות הידיים באמצעות טיפול ג'טפיל

ג'טפיל מחדיר לעור הידיים חומרי הזנה פעילים ומעשיר אותו בלחות. הטיפול מבוצע באמצעות סילון חמצן בלחץ גבוה. הוויברציה בעור מעניקה שיפור בזרימת הדם, והעור נראה חיוני וצעיר. השילוב של טיפול זה עם הזרקה הוא השילוב האסתטי הפופולרי ביותר.

למי מתאים טיפול בגב כף היד

לבעלי כפות ידיים שנראות גרמיות, שאיבדו מנפחן,  שעורן הפך רפוי ומקומט והופיעו עליהן כתמי פיגמנטציה.

מתי כדאי להתחיל לטפל?

בכל גיל ובכל שלב שהתופעות מתחילות להפריע, וחשוב יותר – אף פעם לא מאוחר מדיי להתחיל לטפל! עם השנים, כפות הידיים שלנו מאבדות מנפחן – רקמת השומן פוחתת, מסת השריר מצטמקת, העור הופך רפוי ומקומט וכתמי פיגמנטציה מופיעים עליו כתוצאה מחשיפה ממושכת לקרני השמש. כל אלה תוצר של תהליך ההזדקנות הטבעי של גופנו בכלל, ושל כפות הידיים בפרט, ואף פעם לא מאוחר מדי להתחיל לטפל.

הרופאים והצוות

אצלנו במרפאות יקבלו את פניכם אנשי מקצוע מיומנים, לרבות רופאים ורופאות, אחיות, מטפלות וצוות אדמיניסטרטיבי, אשר ילוו אתכם לאורך כל הטיפול ולאחריו ויעניקו לכם תחושת ביטחון ותמיכה. אנו שמים דגש מיוחד על המקצועיות ואיכות הטיפול, וגם על שירות אישי ואדיב באווירה נעימה ומזמינה.

Dr. Monica Elman

ד"ר מוניקה אלמן

ד"ר מוניקה אלמן, רופאה דרמטולוגית בעלת שם עולמי, אוהבת אנשים, מחקר וטכנולוגיה. אהבות אלה הובילו אותה לעיסוקה בתחום רפואת עור, ומזה שני עשורים היא מובילה מחקרים פורצי דרך בעולם.
Dr. Adam Dalal

ד"ר אדם דלאל

ד"ר אדם דלאל הוא רופא עור בכיר במחלקת עור בתל השומר במסגרת עבודתו עוסק בלימוד ובמחקר, מרצה מוזמן במסגרת כנסים בארץ ובעולם ואף כיהן כיו"ר מושבים מדעיים בינלאומיים בתחומי התמחותו
Dr. Vicky Tushia

ד"ר ויקי תושיה

ד"ר ויקי תושיה בעלת רישיון לעסוק ברפואת שיניים משנת 1991. היא עוסקת ברפואה אסתטית למעלה מעשר שנים, עברה השתלמויות רבות בארץ ובחו"ל ובעלת נסיון עצום בתחום ההזרקות ועיצוב הפנים.
dr-refael

ד"ר רפאל יולזרי

תואר ראשון במדעי החיים ,בהצטיינות, אוניברסיטת בן גוריון. לימודי רפואה במסלול ה-4 שנתי  הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי , אוניברסיטת בר אילן.
1835_Dr_resize

ד"ר אלכסנדר שליאחוב

רופא מתמחה לרפואה פנימית, בית חולים קפלן. במחלקה פנימית מטפלים במקרים הזקוקים לאשפוז מכל הקשת של הרפואה הפנימית עם דגש על פעילות אקדמית, הכשרת סטודנטים לרפואה ורופאים בשלבים הש
דר טימור

ד"ר עידן טימור

רופא מומחה בתחום האסתטיקה, עם רקע כירורגי, עבר התמחות והתמקצעות ארוכה אצל ד"ר אלמן, היום חלק מהסגל הרפואי בכל מרפאות הרשת
שרון פינצי

ד"ר שרון פינצי

מומחית לדרמטולוגיה – רפואת עור ומין. בעלת ידע מעמיק בתחום רפואת העריה והנרתיק וניסיון טיפולי רב במחלות העור השונות על כל שלביהן.