טיפול בעור הפנים

המדריך לטיפול בעור הפנים לאורך החיים

הפנים שלנו משתנות לאורך השנים. הבעות הפנים גורמות להופעת קמטוטים, שעם הזמן מעמיקים לקמטים, קרני השמש גורמות להופעת כתמים על עורנו, ובנוסף, אנחנו הולכים ומאבדים כפית שומן (5 מ"ל) מעור הפנים מדי שנה, וכתוצאה מכך נפח הפנים מתכווץ והן הופכות נפולות יותר.
טיפול בעור הפנים ויצירת שגרת טיפוח נכונה, כבר מגיל צעיר, תסייע בשמירה על העור ומזעור הנזקים העתידיים.
אך כיצד נכון לשמור על העור בכל גיל? מהם אפשרויות הטיפול הקיימות?
בדיוק לשם כך יצרנו עבורכם את המדריך לטיפול בעור הפנים, שיעשה סדר בנושא וינחה אתכם כיצד לטפל בעור הפנים, בהתאם לגיל.

טיפול בעור הפנים בגיל ההתבגרות

גיל ההתבגרות הוא בהחלט גיל בו אפשר להתחיל לבסס שגרת טיפול וטיפוח של עור הפנים. בני נוער רבים סובלים מאקנה, וכאן ישנה חשיבות לפנות בהקדם לקוסמטיקאית המומחית בטיפול באקנה, שתסייע לכם בניקוי העור ותתאים עבורכם תכשירים לניקוי הפנים, שמירה על לחות העור ועוד. במידת הצורך, כאשר מדובר באקנה סוער, יש צורך לפנות לרופא עור, לצורך קבלת טיפול תרופתי באקנה. כיום ישנם פתרונות יעילים לאקנה.
גם עבור בני נוער שאינם סובלים מאקנה, יש מקום לפנות לטיפול קוסמטי מדי מספר חודשים, לניקוי, שיפור מראה העור, החדרת לחות, והתאמת תכשירים שישמרו על העור בשגרה.
הרשתות החברתיות הובילו בין היתר לעליה במודעות לאסתטיקה מגיל צעיר מאד, ונערות רבות מתחילות להתאפר כבר בגיל ההתבגרות. יופי מתחיל קודם כל בעור פנים בריא ומטופח. העדיפו מוצרי איפור שאינם מכילים חומרים המזיקים לעור, כדוגמת SLS ופארבנים, וודאו שאתן מנקות את עור הפנים מהאיפור בסוף היום.

בגילאי ההתבגרות נכון ואפשר להתחיל לטפל בשיעור יתר ובצלוליט, במידה והדבר מפריע לכם.
טיפולים אלו הם מתקיים כסדרת טיפולים, ולכן חשוב לבקש מהגורם המטפל מידע והכוונה לגבי הטיפול, משכו וחשיבות ההתמדה בו, על מנת להגיע לתוצאות הרצויות.

טיפול בעור הפנים

איך לטפל בעור הפנים בגילאי ה-20 ?

יש שיאמרו ששנות העשרים הם השנים היפות ביותר בחיינו, שנים שמלאות בבילויים ובטיולים מסביב לעולם. דווקא בשל כך, יש חשיבות גדולה להגן על עורנו מפני השמש, כיוון ששהייה מרובה בשמש ללא הגנה גורמת לפגיעה בעור הפנים וליצירת כתמי פיגמנטציה.
המודעות לשמירה על העור מגיל צעיר תסייע בהבטחת עור יפה ובריא בעתיד.
בגילאים אלו אפשר וכדאי לרכוש קרם לחות בעל הגנה מקרני השמש, וסרום לילה.
במידה וכבר נוצרו כתמי פיגמנטציה, ניתן לטפל בהם בעזרת טכנולוגיות שונות. לצד זאת, מומלץ לבצע טיפולים קוסמטיים- אסתטיים תקופתיים, הכוללים, לצד ניקוי עור הפני.

השימוש בטכנולוגיות המסייעות במיצוק וחידוש עור הפנים, ביניהן גלי רדיו המשפיעים על בניית קולגן, צמצום נקבוביות ומיצוק העור, בעיקר ברשת העמוקה הנוגעת ברקמת השומן .
ישנם גורמים חשובים המשפיעים על עור הפנים שלנו, ביניהם התזונה, מצב הרוח שלנו, אורח החיים ואיכות השינה שלנו. לכן, הקפדה על אכילה בריאה ומאוזנת, לצד שנת לילה מספקת, יסייעו גם הם בשמירה על עור הפנים.

טיפול בעור הפנים בגילאי ה-30

שנות השלושים מתאפיינות בלחץ ובעומס: מצד אחד הקריירה, ומצד שני הרחבת המשפחה. כל אלו מקשים עלינו לשמור על אורח חיים בריא וגורמים למתח, המשפיע בתורו על מצב העור. דווקא בשל כך, חשוב להקפיד יותר ולשמור על העור, באמצעות טיפולים קוסמטיים תקופתיים לניקוי והחדרת לחות, לצד מריחה קבועה של חומרים פעילים.
החל מגילאי השלושים, אנו מאבדים מעור הפנים שומן בנפח של כפית, מדי שנה. לכן יש בהחלט מקום להתחיל בטיפולים משולבים ולשקול אף הזרקה של חומצה היאלרונית, המשפרת את הלחות הגמישות ורעננות הפנים.
גם הזרקה של בוטוקס במטרה להרפות את כיווץ שריר הפנים הגורמים להופעה של קמטים דינאמיים.

איך לטפל בעור הפנים בגילאי 40?

בשנות הארבעים, הקמטוטים מתחילים להעמיק – במצח, בין הגבות, בצדי העיניים.
זה הזמן להתחיל בטיפולים המעודדים ייצור קולגן איכותי, כמו חומצה היאלרונית, ברמות סמיכות שונות, במטרה ליצור ביו סטימולציה, רעננות, גמישות ולהעשיר את הלחות בעור, כאשר ניתן לשלב את הטיפול עם בוטוקס.
בשלב זה ניכרים בפנים שינויים כדוגמת פיגמנציה היוצרת כתמי עור, ומקורה בשינויים הורמונליים, נזקי השמש, בגנטיקה, ובשינויים מטבוליים.
אפשר ונכון לטפל בהם בהתאמה אישית, תוך התחשבות באופי הכתם, מיקומו ומידת נזקי הקרינה בעור

אחד הטיפולים החדשניים בתחום הוא הפוטו-פילינג – פילינג לקילוף עדין ומבוקר של העור, הגורם להתחדשות העור.
כל פילינג יוצר קילוף , לכן סוג הקילוף חשוב וייקבע לפי מדדים של גיל, נזקי קרינה, צלקות אקנה בעבר ומרקם העור.
כחלק מתהליך הקילוף, כשבוע לאחר הטיפול העור מתקלף וניתן לראות שיפור בכתמים ובמרקם העור. הטיפול כולל סדרה של טיפולים, אחת לחודש. חשוב לדעת שהשיפור במראה העור מטיפול לטיפול הוא אישי ומשתנה בין אדם לאדם.
אפשרות נוספת לחידוש העור הוא פילינג קריסטאל – פילינג שטחי שפועל להסרת השכבה החיצונית של העור ולצדו ניתן לשלב טיפול להחדרת לחות וחומרים פעילים, לפי שיקול דעתו של הצוות המקצועי.
כך, קליר ליפט הוא טיפול מבוסס לייזר לשיפור מוצקות העור, הגורם לפציעה מבוקרת מיקרוסקופית של העור, המעודדת בנייה של קולגן יותר איכותי ומעדנת קמטים קיימים.
מדובר בטיפול מאוד פופולרי בעולם האסתטיקה, הנעשה באמצעות סדרת טיפולים, המותאמת באופן אישי למטופלת.

טיפול בעור הפנים בגילאי 50

בגילאי 50, לצד טיפולי השימור הקיימים, יש מטופלות שיכולות לשקול ניתוח פנים, בהתאם למאפייני העור, חשיפה לשמש בעבר, אורח חיים ועישון.
ניתוח למתיחת פנים דורש הכנה, הכוללת בין היתר תזונה עשירה בפירות וירקות, נטילת ויטמין E, סלניום, אבץ ומגנזיום המסייעים בריפוי מהיר של העור, והפסקת עישון כחמישה שבועות לפני הניתוח.
בנוסף, ההמלצה היא לבצע טיפול קוסמטי הכולל ניקוי עמוק של העור כשבוע לפני הניתוח, ולהבטיח שהעור יגיע לניתוח במיטבו.
הניתוח כרוך בהחלמה, ולאחריו יש להקפיד על שתיית נוזלים מרובה, ניקוי פנים בבית והימנעות מחשיפה לשמש, לשמירת התוצאות לאורך זמן.
חשוב לדעת שיש צורך בטיפולי תחזוקה לעור פהנים לפני מועד הניתוח, וכן חשוב לחזור ולבצע טיפולי תחזוקה כשישה חודשים לאחר הניתוח.

ניתוח נפוץ נוסף בגילאים אלו הוא הרמת העפעפיים. עם התבגרות העור, נשים וגברים סובלים מנפילת העפעף העליון או העפעף התחתון. אפשר לבצע הרמת העפעפיים בניתוח שאורכו בין שעה לשלוש שעות. הטיפול מתבצע ע"י מומחה בניתוחים פלסטיים או כירורג המומחה בניתוחי עיניים .
הניתוח יותאם באופן אישי למטופלת, למבנה הפנים שלה, מידת נפילת העפעפיים הקיימת, האם קיימת בעיה בניקוז הלימפטי הגורם להופעה של בצקות בשקעי עיניים ועוד.
המנתח יכול להמליץ על פרוצדורות משולבות כמו גם שאיבת שומן, במידה וקיימת הצטברות שומן מתחת לעפעפיים, לסנטר או בצדי האף, שתסייע בחיטוב והצערת מראה הפנים.
את הניתוח להרמת עפעפיים אפשר לשלב עם טיפול פוטו-פילינג, לשיפור נוסף במראה העור.

טיפול פנים

איך לטפל בעור הפנים בגילאי 60 ומעלה ?

כיום, שישים הוא החמישים החדש, וגם בגיל השלישי נשים וגברים כאחד מודעים לנראות החיצונית שלהם ורוצים להראות טוב ולהתבגר יפה.
נדגיש כי קמטים לא נעלמים, אך ניתן לעדן אותם ולשמור על מראה צעיר מעודכן ויפה מבלי להיראות מוגזם.

התאמת הטיפולים בגילאים אלו תלויה ברובה באופן השמירה והטיפול בעור בעבר. כך, עבור נשים שלא ביצעו בעבר טיפולים לשיפור ומיצוק מראה העור, וחוו התקמטות משמעותית, לצד הופעת כתמי פיגמנטציה רבים, הטיפולים הקיימים יתנו מענה חלקי בלבד. נדגיש שיש לקחת בחשבון את מידת אובדן הנפחים, רפיון של העור, רפיון שרירים, שינויים של עצמות הפנים, א-סימטריה של הפנים, וכן לנזקי קרינה המדקקים את העור .
בגילאי ה-60 ניתן בהחלט לשקול ולבצע גם מתיחת פנים והרמת עפעפיים, לפי הצורך.
כמו כן, ניתן לשלב הזרקות של חומצות היאלרוניות, הגורמות לבניה של קולגן ,העשרה של הגמישות, לחות ורעננות של העור. לצד זאת אפשר לשלב הזרקות סידן, הפועל כחומר חיזוק ומשפר את מוצקות העור.
אפשר לסייע בהרמת העור באמצעות טיפול בחוטים נספגים, הממוקמים בחלק העמוק של העור ומעניקים אפקט הרמה אמיתי .
כל הטיפולים מחייבים תחזוקה, להבטחת שימור התוצאות בעור לאורך זמן.

ומה לגבי עור הצוואר?
הצוואר הוא אזור דק, מובילי ומגיל צעיר יחסית מופיעים לאורכו קמטי רוחב , כאשר לאורך השנים נוצרים בו גם קמטוטים ונפילה של העור.
לטיפול בעור הצוואר מתאימים טיפולים משולבים בלייזר , גלי רדיו, שילוב של הזרקות של חומרי מילוי העשירים בפפטידים (חלבונים מיוחדים המעשירים את הרקמה בלחות) וחוטים עדינים כתמיכת לרשת העורית.

חשוב לפעול לטיפול ותחזוקה תמידיים של העור, תוך התאמה אישית לצרכים ולתקציב העומד לרשותכם.
חשוב לא פחות מכך לזכור כי אסתטיקה אינה תלוי גיל. היא מעשירה את הנפש ומחזקת את מערכת החיסון שלנו, וזו עובדה מדעית!

שיטת ד״ר אלמן

שיטת ד"ר אלמן היא פרוטוקול טיפולי מחייב, אשר חל על כל צוות המרפאות שלנו וכולל החלטות ושיטות עבודה המבטיחים שביעות רצון וחווית לקוח איכותית, בטוחה ומותאמת אישית.

רשת ד"ר אלמן היא הרשת היחידה בארץ המבצעת טיפול בהתאמה אישית, הודות לאבחון קפדני, צוות רופאים מומחים ומטפלים מיומנים המשתמשים במגוון טכנולוגיות, המתקדמות מסוגן, לאבחון ולטיפול אסתטי. בזכות שיטת ד"ר אלמן, הלקוחות שלנו נהנים מיעילות טיפול גבוהה ורמת בטיחות מרבית.

שיטת ד"ר אלמן נועדה להבטיח שביעות רצון מיטבית של המטופל, והיא מורכבת משלושה ערכים, כאשר רק הקיום של שלושתם מבטיח הצלחה:

1. מחויבות לספק טיפול איכותי בסטנדרט המקצועי הגבוה מסוגו

2. טיפולים אשר מבוצעים בהתאמה אישית, לאחר אבחון מקצועי

3. תקשורת אנושית, אמפתית, שבבסיסה, יושרה ואמינות

תוכניות טיפול מותאמות אישית המבוססות על פרוטוקולים מוכחים רפואית, מכשור ותכשירים הטובים מסוגם המופעלים על ידי צוות מקצועי, אנושי ואמפתי תמיד.

הייחוד של שיטת ד"ר אלמן

שיטת ד"ר אלמן נועדה להבטיח שביעות רצון מיטבית של המטופל, והיא מורכבת משלושה ערכים, כאשר רק הקיום של שלושתם מבטיח הצלחה:

סוד ההצלחה שלנו

תוכניות טיפול מותאמות אישית המבוססות על פרוטוקולים מוכחים רפואית, מכשור ותכשירים הטובים מסוגם המופעלים על ידי צוות מקצועי ביותר אנושי ואמפטי. 

למה לבחור בנו?

רופאים מנוסים

צוות הרופאים שלנו נבחר בקפידה והוא מורכב מן הרופאים המובילים בארץ, כל אחד בתחומו.

ותק וניסיון

אנו מובילים את עולם האסתטיקה בישראל כבר משנת 1995, וגאים לקחת חלק משמעותי בהתפתחות ובהתקדמות שלו.
רשת ד"ר אלמן  נבחרה לאתר בודק ל- FDA
כבר שש פעמים!

שיטה ייחודית

פיתחנו שיטת טיפול ייחודית - שיטת ד"ר אלמן, אשר מתעדכנת כל העת בהתאם לחידושים בעולם האסתטיקה ומתווה דרך לטיפולי אסתטיקה בהתאמה אישית ליצירת תוצאה אידיאלית .

רפואה אסתטית מבוססת מחקר

בשנים האחרונות הובלנו מחקרים עולמיים פורצי דרך בתחום האסתטיקה הרפואית ואף פיתחנו סדרות טיפולים ומוצרים המבוססים על אותם מחקרים.

חדשנות טכנולוגית

כל המרפאות שלנו מצוידות בטכנולוגיות ובמכשור המתקדמים והחדשניים ביותר ואנו ממשיכים ללמוד ולהתחדש באופן תדיר.

מספרים עלינו

התוצאות מדהימות. מה שהיה לי לפני כמה חודשים ומה שיש לי עכשיו זה שמים וארץ. אני מקבל תגובות מדהימות בחוץ. העלמות חטטים בכמעט 70% ממה שהיה לי. היחס של הצוות פה מדהים, האיכפתיות והדאגה זה משהו יוצא מן הכלל.
בר
טיפול פילינג בצלקות אקנה
unnamed
צוות מקצועי, יחס משפחתי ומדהים! וכמובן ד"ר אלמן שעזרה לי בטיפולים שגרמו לעור הפנים שלי להיות חלק לאחר שנים שהייתי סובלת מצלקות בעקבות אקנה. ללא ספק אמשיך להמליץ!! תודה רבה לצוות המדהים!!
רותם
טיפול בצלקות אקנה
אני רוצה להודות לצוות המסור של דר אלמן ולמרפאת ראשון לציון על טיפול מדהים של הזעת יתר בבית השחי ולטיפול פנים מקצועי עבור אימי. המקום מדהים, נקי. הצוות הרפואי איכפתי, מקצועי ודואג גם לאחר הטיפול. תודה מיוחדת לשרית מצוות המכון! פשוט מדהימה! ממליץ לכולם על המקום המדהים הזה!
דינה
טיפול פנים

הרופאים והצוות

אצלנו במרפאות יקבלו את פניכם אנשי מקצוע מיומנים, לרבות רופאים ורופאות, אחיות, מטפלות וצוות אדמיניסטרטיבי, אשר ילוו אתכם לאורך כל הטיפול ולאחריו ויעניקו לכם תחושת ביטחון ותמיכה. אנו שמים דגש מיוחד על המקצועיות ואיכות הטיפול, וגם על שירות אישי ואדיב באווירה נעימה ומזמינה.

Dr. Monica Elman

ד"ר מוניקה אלמן

ד"ר מוניקה אלמן, רופאה דרמטולוגית בעלת שם עולמי, אוהבת אנשים, מחקר וטכנולוגיה. אהבות אלה הובילו אותה לעיסוקה בתחום רפואת עור, ומזה שני עשורים היא מובילה מחקרים פורצי דרך בעולם.
Dr. Adam Dalal

ד"ר אדם דלאל

ד"ר אדם דלאל הוא רופא עור בכיר במחלקת עור בתל השומר במסגרת עבודתו עוסק בלימוד ובמחקר, מרצה מוזמן במסגרת כנסים בארץ ובעולם ואף כיהן כיו"ר מושבים מדעיים בינלאומיים בתחומי התמחותו
Dr. Vicky Tushia

ד"ר ויקי תושיה

ד"ר ויקי תושיה בעלת רישיון לעסוק ברפואת שיניים משנת 1991. היא עוסקת ברפואה אסתטית למעלה מעשר שנים, עברה השתלמויות רבות בארץ ובחו"ל ובעלת נסיון עצום בתחום ההזרקות ועיצוב הפנים.
dr-refael

ד"ר רפאל יולזרי

תואר ראשון במדעי החיים ,בהצטיינות, אוניברסיטת בן גוריון. לימודי רפואה במסלול ה-4 שנתי  הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי , אוניברסיטת בר אילן.
1835_Dr_resize

ד"ר אלכסנדר שליאחוב

רופא מתמחה לרפואה פנימית, בית חולים קפלן. במחלקה פנימית מטפלים במקרים הזקוקים לאשפוז מכל הקשת של הרפואה הפנימית עם דגש על פעילות אקדמית, הכשרת סטודנטים לרפואה ורופאים בשלבים הש
דר טימור

ד"ר עידן טימור

רופא מומחה בתחום האסתטיקה, עם רקע כירורגי, עבר התמחות והתמקצעות ארוכה אצל ד"ר אלמן, היום חלק מהסגל הרפואי בכל מרפאות הרשת
שרון פינצי

ד"ר שרון פינצי

מומחית לדרמטולוגיה – רפואת עור ומין. בעלת ידע מעמיק בתחום רפואת העריה והנרתיק וניסיון טיפולי רב במחלות העור השונות על כל שלביהן.