חומצה היאלורונית

אם טרם יצא לכן לשמוע על הקסם שנקרא "חומצה היאלורונית" – הכירו את הלהיט בתחום הרפואה האסתטית. בשל ההתעניינות ההולכת וגוברת סביב החומצה הטובה, ארגנו עבורכן מבוא קצר, שבאמצעותו תוכלו להבין מהי החומצה ההיאלורונית וכיצד היא בדיוק עובדת.

על אף שמדובר בחומר ותיק יחסית בעולם הרפואה, אין ספק כי בשנים האחרונות, כמעט שאין אדם שלא שמע על חומצה היאלורונית. ממילוי שפתיים ועד החלקת קמטים – לפניכן כל מה שצריך לדעת על החומצה ההיאלורונית בהליכים אסתטיים, ואיך תוכלו להנות מהטיפול באמצעותה ברשת מכבי אסתטיקה.

טיפול הזרקת חומצה היאלורונית ברשת מכבי אסתטיקה

ברשת "מכבי אסתטיקה" צוות רופאים מקצועי ומנוסה בניהולה הרפואי של ד"ר מוניקה אלמן, רופאת עור בעלת שם עולמי וניסיון של מעל ל-20 שנה בתחום.

אנו משלבים את הביטחון והמקצועיות של מכבי שירותי בריאות יחד עם טכנולוגיה חדישה, חומרי מילוי איכותיים, ומגוון טיפולים מתקדמים בהתאמה אישית ובפריסה ארצית.

הכירו את החומצה ההיאלורונית

חומצה היאלורונית היא למעשה מולקולה גדולה של רב-סוכר, אשר נוצרת באופן טבעי בגוף ומספקת נפח וסמיכות – הן בעור והן באיברים אחרים. החומר בודד לראשונה בשנת 1934 על ידי חוקרים מאוניברסיטת קולומביה שבניו יורק, ומאז, נערכו לא מעט מחקרים שהעמיקו את ההבנה שלנו בחומצה ההיאלורונית ובאופן הפעולה שלה. בשל היכולת שלה לספוח נוזלים, החומצה ההיאלורונית מהווה מרכיב משמעותי באיברים שונים בגוף, כמו למשל בסחוסים ובעור שלנו, ומסייעת בין היתר בהחלמה של פציעות ובהקניית לחות ונפח לעור. למרבה הצער, עם השנים, הגוף מייצר פחות ופחות חומצה היאלורונית באופן טבעי – וכתוצאה מכך, אנו עשויות לאבד הרבה מהנפח, מהלחות ומהמראה הרענן של העור שלנו. החדשות המשמחות הן שניתן לייצר חומצה היאלורונית באמצעים מלאכותיים, כאשר הבולט שבהם הוא תסיסה של חיידקים – אשר נחשבת לבטוחה מאוד לשימוש בבני אדם.

חומצה היאלורונית בהליכים אסתטיים

בשנים האחרונות, החומצה ההיאלורונית תפסה מקום מרכזי בתור חומר הזרקה בתחום הרפואה האסתטית, ולא בכדי. קמטי הבעה, שקעים מתחת לעיניים או עור בעל מראה דקיק וחסר חיים – כולם מהווים מטרד עבור נשים רבות, ואין ספק כי עניין זה תרם לחיפושים אחר חומר המילוי המושלם, זה שיסייע לנו לטשטש את סימני הגיל בכל החזיתות. בשל העובדה שהמולקולה של החומצה ההיאלורונית יכולה לצבור כמות נכבדת של נוזלים, היא למעשה מושכת לחות לעור, ובד בבד מעניקה לו נפח ומראה חלק וצעיר יותר – עניין ההופך אותה לחומר המילוי האידיאלי. לרוב, החומצה תוזרק לאזור הפנים, אם כי ניתן להשתמש בה גם באזורים אחרים בגוף לצורך הקניית נפח או החלקת העור. תוצאות הטיפול בחומצה לרוב טובות מאוד, ומראה העור הופך לצעיר ולחיוני יותר. על מנת למקסם את תוצאות הטיפול, ניתן לשלב עמו טיפולים נוספים.

לייעוץ ופרטים נוספים

אנא פנו אלינו ונציגנו יצרו עמכם קשר בהקדם

למי הזרקת חומצה היאלורונית מיועדת והגילאים שבהם ניתן לבצע את הטיפול

סביר להניח שחלקכן תתפלאו לקרוא את זה, אך למען האמת, תהליך ההזדקנות של העור מתחיל כבר בשנות ה-20 המוקדמות שלנו – אז אנו עלולות לראות קמטוטים ראשונים, או לכל הפחות קווי מתאר מטרידים שלהם. מסיבה זו, ניתן לעשות שימוש בחומצה כבר בתחילת שנות ה-20 ועד לשנות ה-80 שלנו – כתלות ברצון שלנו לשמר את המראה המלא והמתוח יותר של העור. את הטיפול ניתן לבצע אחת למספר חודשים או אף אחת לשנה ויותר – בהתאם לאיכות הטיפול, לרצונות ולצרכים האינדיבידואליים של כל מטופלת.
לעיתים ניתן לפגוש טיפול בגילאים צעירים יותר בעיצוב שפתיים ובתיקון באזור האף.

ההכנה לטיפול בהזרקת חומצה היאלורונית

האחות מנקה את הפנים בחלב פנים ואח"כ תצלם את הפנים לפני הפגישה עם הרופא, תמרח קרם אילחוש, הרופא יסביר מהו הוא הולך לעשות ואיזו כמות של חומר תהיה מוזרקת ומה מצופה להתקבל בתום שלושה שבועות.

למה לצפות במהלך הטיפול ומיד לאחריו?

במהלך הטיפול תתכן תחושת צריבה או או לחץ ברקמה, מלאות, תחושת צריבה קלה, יתכן דימום ואו שטף דם תת עורי שנובע מנגיעת המחט בכלי דם זעיר. שטף הדם יעלם בתוך עד שבוע לאחר הטיפול למעט המטופלים במדללי דם ותהליך העלמות השטף דם תקח שבועיים.
מיד לאחר הטיפול מבצעים רטיות קרות במשך כמה דקות, האחות תמרח קרם הרגעה ומסנן קרינה לפי הצורך. בבית תתכן תחושת גוש באזור ההזרקה והיא תחלוף מעצמה במהלך של עד כחודש.
המרפאה תתעניין בשלומך לאחר ביצוע ההזרקה.

לאיזו תוצאה לצפות לאחר ההזרקות?

ההזרקה תראה במיטבה חודש מגמר טיפול והינה תוצאה מצטברת, מי שמזריק ומטפח בתדירות קבועה העור שלום יראה טוב יותר, יותר מוצק ויותר גמיש וגם יותר מואר/ קורן.
ארגון המזון התרופות האמריקאי הFDA ומקבילו האירופאי ארגון C.E מעודדים התחלת טפולים בגיל צעיר ובתדירות חד שנתיים על מנת לשמר את התשתית התת עורי כבר בסוף שנות ה20, כי אנו יוצאים ובונים קולגן.

תופעות לוואי לטיפול עם חומצה היאלורונית

החומצה ההיאלורונית נחשבת כחומר בטוח מאוד לטיפול, ותופעות הלוואי של השימוש בה הן נדירות יחסית. עם זאת, לעיתים תיתכן אסימטריה בפנים בעקבות ההזרקה – תופעה בה ניתן לטפל באמצעות פירוק החומר המוזרק. התפתחות של דלקת מקומית, צלקת ואף הרפס באזור ההזרקה הן תופעות לוואי נוספות שיכולות להיגרם עקב הטיפול, אם כי לרוב, הן ייגרמו בשל טיפול לא מקצועי, חומרים באיכות ירודה או תנאי מרפאה שאינם נאותים.

המכשור בו אנו נשתמש

ברשת מכבי אסתטיקה, אנו עושים שימוש בחומצה היאלורונית מסוגים ויצרנים איכותיים ובטיחותיים, לצורך מגוון של הליכים אסתטיים. החומרים האיכותיים שבהם אנו עושים שימוש, לצד הטיפול המקצועי והמסור שלנו, מאפשרים לנו להתגאות באחוזי הצלחה גבוהים במגוון של טיפולים שונים – ובכלל זה עיבוי שפתיים, עיצוב האף, הרמת לחיים, מילוי שקעים מתחת לעיניים ועוד.

הרופאים והצוות

אצלנו במרפאות יקבלו את פניכם אנשי מקצוע מיומנים, לרבות רופאים ורופאות, אחיות, מטפלות וצוות אדמיניסטרטיבי, אשר ילוו אתכם לאורך כל הטיפול ולאחריו ויעניקו לכם תחושת ביטחון ותמיכה. אנו שמים דגש מיוחד על המקצועיות ואיכות הטיפול, וגם על שירות אישי ואדיב באווירה נעימה ומזמינה.

Dr. Monica Elman

ד"ר מוניקה אלמן

ד"ר מוניקה אלמן, רופאה דרמטולוגית בעלת שם עולמי, אוהבת אנשים, מחקר וטכנולוגיה. אהבות אלה הובילו אותה לעיסוקה בתחום רפואת עור, ומזה שני עשורים היא מובילה מחקרים פורצי דרך בעולם.
Dr. Adam Dalal

ד"ר אדם דלאל

ד"ר אדם דלאל הוא רופא עור בכיר במחלקת עור בתל השומר במסגרת עבודתו עוסק בלימוד ובמחקר, מרצה מוזמן במסגרת כנסים בארץ ובעולם ואף כיהן כיו"ר מושבים מדעיים בינלאומיים בתחומי התמחותו
Dr. Vicky Tushia

ד"ר ויקי תושיה

ד"ר ויקי תושיה בעלת רישיון לעסוק ברפואת שיניים משנת 1991. היא עוסקת ברפואה אסתטית למעלה מעשר שנים, עברה השתלמויות רבות בארץ ובחו"ל ובעלת נסיון עצום בתחום ההזרקות ועיצוב הפנים.
dr-refael

ד"ר רפאל יולזרי

תואר ראשון במדעי החיים ,בהצטיינות, אוניברסיטת בן גוריון. לימודי רפואה במסלול ה-4 שנתי  הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי , אוניברסיטת בר אילן.
1835_Dr_resize

ד"ר אלכסנדר שליאחוב

רופא מתמחה לרפואה פנימית, בית חולים קפלן. במחלקה פנימית מטפלים במקרים הזקוקים לאשפוז מכל הקשת של הרפואה הפנימית עם דגש על פעילות אקדמית, הכשרת סטודנטים לרפואה ורופאים בשלבים הש
דר טימור

ד"ר עידן טימור

רופא מומחה בתחום האסתטיקה, עם רקע כירורגי, עבר התמחות והתמקצעות ארוכה אצל ד"ר אלמן, היום חלק מהסגל הרפואי בכל מרפאות הרשת
שרון פינצי

ד"ר שרון פינצי

מומחית לדרמטולוגיה – רפואת עור ומין. בעלת ידע מעמיק בתחום רפואת העריה והנרתיק וניסיון טיפולי רב במחלות העור השונות על כל שלביהן.
רוונס

Revanesse

מוצרי Revanesse הם משפחת חומרי מילוי קמטים המיוצרים בטכנולוגיה המתקדמת ביותר ומשמשים לטיפול בסימני הזדקנות. היתרון של חומרי מילוי אלה... המשך קריאה
ג'ובידרם

ג'ובידרם JUVÉDERM

מוצרי Juvéderm®‎ (ג'ובידרם) מיוצרים על ידי חברת Allergan – חברת תרופות וציוד רפואי גלובלית ,חלוצת פיתוח טיפולי הרפואה האסתטית שהחלה... המשך קריאה
סטילאג'

סטילאג' STYLAGE

עם השנים העור שלך איבד מהלחות הטבעית שלו, הקמטים העמיקו ואזורים מסוימים בפנים איבדו מהנפח שלהם. עם החומצה ההיאלורונית של... המשך קריאה
טאוסיאל

טאוסיאל

לתת ליופי עורך לשקף את נעוריך מעבר לתווי הפנים הסטאטים, תנועות פניך הדינאמיות, תורמות אף הן לכוח המשיכה שלך. בכל... המשך קריאה
אליקסין

אליקסין ALIAXIN

למילוי נפח, קמטים ולעיצוב טבעי של קווי המתאר בפנים סדרת חומרי המילוי אליקסין ALIAXIN מבוססת על פורמולה ייחודית של חומצה... המשך קריאה
רדיאס

רדיאס

רדיאס חומר מילוי, פיסול והרמה – לתוצאות ארוכות טווח וחידוש יצירת הקולגן. ®RADIESSE רדיאס מחומרי המילוי הבטוחים הקיימים בשוק מאושר... המשך קריאה