טיפולים אסתטיים מסביב לעיניים

כאשר העניין נוגע לאסתטיקה של הפנים, אין ספק כי אזור העיניים הוא אחד האזורים החשובים ביותר. חשיבותה של האסתטיקה באזור העיניים עולה אף יותר עם הגיל, כיוון שבמרוצת השנים מתרחשים שינויים משמעותיים באזור זה, אשר גורמים לפנים להיראות עייפות וחסרות חיים. למרבה המזל, כיום קיימים מגוון של טיפולים אסתטיים לאזור העיניים, אשר מסייעים להפיח חיים בפנים ולגרום להן להיראות קורנות, צעירות ובריאות.

מהם טיפולים אסתטיים מסביב לעיניים?

טיפולים אסתטיים מסביב לעיניים הם טיפולים שמטרתם להעלים או להפחית תופעות כמו קמטים, שקעים, עודפי עור, פיגמנטציה ועוד באזור העיניים. הטיפולים מתבצעים במגוון של טכניקות וטכנולוגיות שונות, כאשר בגישת ד"ר אלמן, הרופא המטפל מחליט על הטיפול הנכון ביותר עבור כל מטופלת באופן אינדיבידואלי טיפול אסתטי בהתאמה אישית, כתלות במבנה הפנים ובמצב העור הספציפי שלה. הטיפולים מתבצעים באמצעים הבאים:

  • הזרקות בוטוקס – לצורך טשטוש קמטים וקמטוטים בצד העיניים, בין הגבות ובאזור המצח.
  • הזרקות של חומצה היאלורונית – לצורך מילוי שקעים מסביב לעיניים ובאזור מרזב הדמעות.
  • צריבה ואידוי – פעולות המתבצעות באמצעות טכנולוגיות חצי (לא) פולשניות, על מנת להסיר נגעים מסביב לעיניים.
  • טכנולוגיות מיוחדות למיצוק העור מסביב לעיניים – כמו למשל גלי רדיו ולייזר יאג, אשר מבצע חירור מיקרוסקופי הגורם לאפקט של מיצוק.
  • חוטים עדינים – חוטים המסייעים תשתית לבניית רשת קולגן תת-עורית, אשר מותחת את העור העדין באזור העיניים והפנים.
  • טכנולוגיות פלזמה – אידוי של העור ויצירת פציעה מבוקרת, לצורך מיצוק וצמצום עודפי העור.
  • לייזר co2 או לייזר פרקסל מסביב לעיניים – לייזרים המשמשים לביצוע פילינג מסביב לעיניים.
  • אוקולופלסטיקה – ניתוח לתיקון של השריר ועודפי העור באזור העיניים.

אילו שינויים ניכרים באזור העיניים בתהליך ההתבגרות?

ישנם לא מעט שינויים שמתרחשים באזור העיניים במהלך החיים:
•  קמטים – בשל העובדה שאנו ממצמצים 250 אלף פעמים ביום, לא מן הנמנע שיופיעו סביב העיניים קמטים קטנים.
•  שקעים – שקעים מתחת (מסביב) לעיניים מופיעים לרוב כתוצאה מאובדן נפח בפנים.
•  עודפי עור – בעיקר באזור העפעפיים העליונים וצדי הגבות.
•  ספיגת עצמות – ספיגת העצמות מתרחשת בכל חלקי הפנים, אם כי היא ניכרת במיוחד בעצם הגבה.
•  התרוקנות שומן באזור הרקות.
•  פיגמנטציה – כתמים מסביב לעיניים יכולים להראות בגלל שינוי בצבע העור שזו אכן פיגמנטציה אמתית, או לחילופין, כתוצאה משינוי בעבי העור ומרקמו ולכן, כלי הדם שמתחת משנים את מראו ובהירותו (מראה של פיגמנטציה מסביב לעיניים יכול להיגרם כתוצאה מפיגמנטציה אמיתית, או לחילופין, כתוצאה מכך שהעור סביב העיניים הופך לדקיק יותר, כך שניתן לראות את כלי הדם שמתחתיו – עניין אשר יוצר מעין כהות.)
•  שינויים של העור – ובכלל זה נגעי עור יבלתיים, פיברומות, פפילומות, סירינגומות (סגירת בלוטות זיעה), קסנטלזמות (שקיעה של נגעי שומן) ועוד.
•  שינויי ניקוז לימפתי – מתבטאים בנפיחות ומעין "כריות" שומן בולטות סביב העיניים.
• שינויים וסתימה של צינור הדמעות או שק הדמעות

לייעוץ ופרטים נוספים

אנא פנו אלינו ונציגנו יצרו עמכם קשר בהקדם

אילו טיפולים אסתטיים לא-ניתוחיים ניתן לבצע כדי להילחם בשינויים אלה?

•  הזרקות בוטוקס – טשטוש קמטים וקמטוטים בצד העיניים, בין הגבות ובאזור המצח. טשטוש הקמטים הללו מעניק לפנים מראה רענן וקורן יותר באופן אוטומטי. תוצאות הטיפול נראות במלואן כ-4-8 ימים לאחר ההזרקה ונשמרות למשך 3-6 חודשים.
•  הזרקות של חומצה היאלורונית – מילוי שקעים מסביב לעיניים ובאזור מרזב הדמעות, באמצעות שימוש בדרגת סמיכות המותאמת במיוחד לאזורים אלה. מילוי השקעים מעניק לעור מראה רענן, מתוח וצעיר יותר. יתרון נוסף של טיפול זה, הוא שניתן לשלב בהזרקות גם חומרים נוגדי חמצון וחלבונים מיוחדים, אשר מסייעים לקבל תוצאות אסתטיות יותר. תוצאות הטיפול נראות מיד, אם כי הן ממשיכות להשתפר במשך מספר ימים נוספים, ונשמרות למשך 6-12 חודשים.
•  צריבה ואידוי – פעולות המתבצעות באמצעות טכנולוגיות חצי (לא) פולשניות, על מנת להסיר נגעים מסביב לעיניים. תופעות הלוואי זמניות וכוללות נפיחות שחולפת לאחר מספר ימים, שטף דם חולף וגלדים. לרוב, אזורים אלה לא נוטים להצטלק. ישנם נגעים שיחייבו כריתה כירורגית ופתולוגיה.
•  טכנולוגיות מיוחדות למיצוק העור מסביב לעיניים – ובכלל זה גלי רדיו ולייזר יאג – אשר מבצע חירור מיקרוסקופי הגורם לאפקט של מיצוק. מדובר בטיפולים אותם יש לבצע בסדרות. טיפולים אלה אינם דורשים זמן החלמה ומניבים תוצאות יפות.
•  חוטים עדינים – בניית רשת קולגן תת-עורית, אשר מותחת את העור העדין באזור העיניים והפנים. על מנת לשמר את תוצאות הטיפול, יש לחזור עליו בכל 6-8 חודשים.

אילו טיפולים פולשניים ניתן לבצע במידה ויש צורך?

• טכנולוגיות פלזמה – אידוי של העור אשר מתבצע על ידי רופאים מיומנים בלבד, וזאת לאחר ביצוע הערכה לאזור העיניים וקביעת מידת ההתאמה לטיפול. מדובר במעין פציעה נראית של העור, אשר גורמת למוצקות של האזור המטופל ולצמצום עודפי העור.
• לייזר co2 או לייזר פרקסל מסביב לעיניים – לייזרים המשמשים לביצוע פילינג מסביב לעיניים. הטיפול מתבצע על ידי רופאים מיומנים בלבד, ולאחריו, יש צורך במנוחה בת מספר ימים בבית.
• אוקולופלסטיקה – במקרים מסוימים, נידרש לבצע ניתוח אוקולופלסטיקה לתיקון של השריר ועודפי העור.
כלל הניתוחים הפולשניים מסביב לעיניים עשויים ליצור בצקת, נפיחות ושטפי דם – תופעות אשר חולפות לרוב. טיפולים אלה מתבצעים על ידי רופאים מיומנים בלבד, לאחר הערכה מקיפה וקבלת החלטה אינדיבידואלית עבור כל מטופלת. לפני קבלת ההחלטה ייערך תיאום ציפיות מלא אל מול המטופלת ויינתן הסבר על מהות הטיפול, זמן ההחלמה, תופעות לוואי אפשריות (הן זמניות והן קבועות) ופעולות התחזוקה המתחייבות, בהתאם לאופי הטיפול.

ההכנה לטיפול סביב העיניים

הטיפולים נעשים במרפאה, בצורה מאד נוחה, אלחוש מקומי, קודם יבוצעו הטיפולים הטכנולוגיים ולאחר מכן ההזרקות, במידה וניתן לבצע אותן מיד לאחר מכן, אחרת יבוצעו במועד מתאים מאוחר יותר

למה ניתן לצפות במהלך הטיפול ומיד לאחריו?

בגישת ד"ר אלמן, כלל הטיפולים באזור העיניים מתבצעים על ידי רופאים מומחים, מקצועיים ומיומנים בתחום זה. ביום הטיפול, הצוות המטפל ילווה אתכן לחדר הטיפולים ויבצע חיטוי של אזור הטיפול באמצעות משחת לחות או משחה אנטיביוטית מקומית. במידת הצורך ובהתאם לטיפול, יבוצע גם אלחוש. במהלך הטיפול תיתכן תחושת כאב קלה, אשר צפויה להימשך מספר ימים בודדים או להיעלם מיד אחרי הטיפול – כתלות בסוג הטיפול שבוצע. מיד לאחר הטיפול ייתכנו שטפי דם או נפיחות, אשר יחלפו בתוך מספר ימים. ביום הטיפול לרוב נדרשת שהייה בבית, אך כבר למחרת ניתן להתאפר. בתקופת ההחלמה אין להשתמש במוצרים המכילים בישום או אלכוהול.
ההחלמה תלויה בטיפול שבוצע. לרוב, כבר למחרת ניתן לחזור לפעילות רגילה, מלבד פעילות ספורטיבית. כאשר מדובר בטיפול המתבסס על הזרקות או על חוטים בלבד – אין צורך בתקופת החלמה, אך במידה ומבוצעת צריבה של עודפי עור בעפעף או פילינג סביב העיניים, יש צורך במנוחה בת יומיים-שלושה בבית לצורך החלמה ראשונית.

האם טיפול סביב העיניים כרוכים בסיכון?

בכל פעולה רפואית יש סיכון, באם מדובר במשחה, הזרקה, פילינג או ניתוח. הסיכונים האפשריים הם פיגמנטציה אחרי צריבה, תהליך דלקתי ממוקד, כוויה מקומית, כאב מקומי ולעיתים נדירות צלקת או הרפס (מטופל וחולף). הקפדה על הנחיות הצוות הרפואי לאחר הטיפול תסייע במזעור הסיכונים הללו. כלל הניתוחים הפולשניים מסביב לעיניים (טכנולוגיות פלזמה, לייזר וניתוח אוקולופלסטיקה) עשויים ליצור בצקת, נפיחות ושטפי דם – תופעות אשר חולפות לרוב. בגישת ד"ר אלמן, טיפולים אלה מתבצעים על ידי רופאים מיומנים בלבד, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ולאחר הערכה מקיפה שמתבצעת אינדיבידואלית עבור כל מטופלת, עניין המסייע בניהול הסיכונים ובמניעתם.

במה אנחנו מטפלים?

עודף עור בעפעפיים

עודף העור בעפעפיים נובע משינויים ביולוגיים, גנטיים, מימיקה ואובדן נפח ושומן. מגיל 50 הן אצל נשים וגברים כאחד, עודפי עור מתחילים בעפעף עליון תופעה פיסיולוגית הנובעת מאובדן הגמישות של המרכיבים האלסטיים בעור העפעף ולצדי העיניים עקב התרוקנות רקות הראש.
עם השנים עפעף עליון ללא טיפול עלול לכסות על שדה הראיה. יש דרגות חומרה שונות והטיפולים הם נגזרת של חומרת המצב.
יש מספר טיפולים שמרניים ולא פולשניים שיכולים לדחות את הצורך בניתוח כמו טיפול טכנולוגי בתדרי רדיו RF הנותן פתרון איכותי ולא פולשני, הטיפול נעשה במרפאה, כוויה מבוקרת של העור גורמת לחימום של העור ללא כאב, ללא דימום הטיפול תורם לכיווץ העור ולשיפור המרקם, תופעות לוואי אפשריות הן מעט בצקת וגלד שחולפים מעצמם תוך ימים ספורים. טיפול נוסף הוא הפלסמאז אשר מאייד את העור העודף.
החזרה לפעילות שגרתית מיידית, להשגת התוצאה הרצויה יש לחזור על הטיפול אחת לשבועיים ולאחריה יש לבצע טיפול תחזוקה אחת לחודשיים
טיפול בעפעפיים משולב בהרמת מצח באמצעים זעיר פולשניים (טיפול טכנולוגי ואו טיפול בעזרת חוטים ללא ניתוח) משנה דרמטית את הפנים ומשווה מראה צעיר.

צניחת עפעפיים

צניחת עפעפיים מחייבת לרוב התערבות כירורגית, לעיתים בעזרת אבחנה טובה ניתן לטפל ולדחות . הטיפול מיתר את הצורך בניתוח . הטיפול המחליף משתמש בעזרת טכנולוגיות וחוטים. אבחון מקצועי הכרחי כדי להחליט על דרך הטיפול המתאימה.

פיגמנטציות סביב העיניים

שינויי צבע סביב העיניים ובעיקר מתחת לעיניים , מאד שכיח ויש לכך הרבה סיבות כמו גם הרבה אבחנות. מאד חשוב לבחירת שיטת הטיפול הנכונה כמובן בעזרת רופא עור או רופא עיניים המומחה בתחום. לעיתים קרובות שקעים מתחת לעיניים יוצרים צלו כלי דם שטחיים באזור זה יוצרים מראה של כתם כהה. במקרים אלו חשיבות בטיפול בעזרת סרום פעמיים ביום ובשילוב הזרקות חומרי מילוי ייעודיים.
במקרים של הופעת כתמים כהים הנובעים משינויים במבנה העור, או בנגעים עקב שומנים בדם (קסנטלזמות), ניתן לאבחן ולטפלמידי פעם מאחר ויש להם נטייה לחזור.

שקעים מתחת לעיניים

נסיגת העור בארובת העין בחלקה התחתון מוכר כבעיה אסתטית ורבות מהנשים סובלות ממנה. אובדן נפח הקשור לשינויים במבנה עצמות הפנים מאפשר טיפול בעזרת הזרקת חומצה היאלורונית בסמיכות נמוכה. הטיפול קל אך דורש מיומנות גבוהה מאד בכדי לא לפגוע במערכת העצבים, כלי הדם ואו בעין.
מדובר בטיפול פשוט ובטוח משנה את פני המטופל באופן בולט.

קמטים

קמטים או קמטוטים מסביב לעיניים הם תופעה נפוצה ומתחילה כבר בשנות ה 30 לחיינו. רצוי להתחיל ולטפל מוקדם, כדי לקבל תוצאות איכותיות עם חלוף השנים. יש מגוון של טיפולים כמו לייזר, IPL, טיקסל ועוד, אך ניתן להשתמש גם עם חומרי מילוי ובוטוקס. שילוב של הטיפולים הנכונים מקנה הצלחה ונראות מאד טובה לאזור הטיפול ועם אחוזי שביעות הרצון הגבוהים ביותר

עיניים עייפות

כאשר אנחנו מבחינים בעיניים עייפות אנחנו מיד מבינים שהאדם מולנו טרוד, דואג, ממצמץ הרבה, לא מספיק נח וישן. בהסתכלות לעומק עם תשאול נכון אפשר להבין את הבעיה בגללה העיניים עייפות וגם אפשר להכין תכנית טיפולים שבעיקרה אסתטית, אך גם התנהגותית/ קוגניטיבית. בעיניים עייפות נמצא לרוב עפעפיים צנוחים או עם עודפי עור, קמטים מסביב לעיניים, הרבה פעמים פיגמנטציות וכמובן עיניים שקועות. לטפיול בבעיה עומדות לרשותנו מגוון טכנולוגיות וחומרי הזרקה לשימוש, חומצות היאלרוניות לסוגיהן ובוטוקס. הצעד הראשון הוא להתייעץ עם מומחה לאסתטיקה ולהתאים את הטיפול הנכון ובהתאמה אישית למטופל, בטיפול הנכון ניתן לשפר את מראה העיניים העייפות ולקבל תוצאה אסתטית טובה.

נגעים סביב העיניים

עור עייף עובר שינויים רבים ובעיקר שינויים ניווניים (דגנרטיבים), שבחלקם מופיעים סרחי עור, יבלות קטנות, פיגמנטציות עם שינוי מרקם העור שנראים כבלוטות שיוצאות מהעור ועוד. גם כאן קיימים טיפולים לא פולשניים משולבים כגון: טיפולי לייזר, טיקסל, RF וקיימים טיפולים זעיר פולשניים ופולשניים. בגישת ד"ר אלמן הרופא מציג את האפשרויות המתאימות למקרה הספציפי והמטופל שותף בבחירת האפשרות הנכונה עבורו, בטיפול הנכון ניתן לשפר את מראה העיניים העייפות ולקבל תוצאה אסתטית טובה.

נפיחות מתחת לעיניים

נפיחות המופיעה מתחת ובצידי העיניים נובעת לעיתים מבעיה בצינור או בשק הדמעות ולעיתים משקיות שומן תת עוריות. לאחר אבחון מקצועי ניתן לטפל באמצעים טכנולוגיים להקטנת הנפיחות בחסימה ממשית או בעיה אנטומית בדרכי הדמעות ייתכן ויידרש פתרון כירורגי.

 

FOX EYES

טרנד של הזמנים האלו הוא להרים את הקצה החיצוני של הגבה, כך שהמראה שנקבל יהיה כמו עיני שועל מראה ייחודי המחמיא לרוב בני האדם, מסייע "למשוך" את תווי הפנים כלפי מעלה ומעניק לפנים מראה צעיר, ערני ומתוח יותר. ניתן להגיע לתוצאות מעולות, מאד מספקות, למי שהטיפול אכן מתאים. אך יש לא מעט מבנים אנטומיים שלא מתאימים לטיפול. טיפול יכול להתבצע באמצעות מגוון של טכניקות שונות, לא ניתוחיות, לצורך הרמת ועיצוב אזור העין והגבה. בגישת ד"ר אלמן, מדובר בטיפול אסתטי בהתאמה אישית, הפרוצדורה שעליה הרופא מחליט בסופו של דבר, משתנה בהתאם למבנה הפנים ותווי הפנים האינדיבידואליים של כל מטופלת ומטופלת.

הרופאים והצוות

אצלנו במרפאות יקבלו את פניכם אנשי מקצוע מיומנים, לרבות רופאים ורופאות, אחיות, מטפלות וצוות אדמיניסטרטיבי, אשר ילוו אתכם לאורך כל הטיפול ולאחריו ויעניקו לכם תחושת ביטחון ותמיכה. אנו שמים דגש מיוחד על המקצועיות ואיכות הטיפול, וגם על שירות אישי ואדיב באווירה נעימה ומזמינה.

Dr. Monica Elman

ד"ר מוניקה אלמן

ד"ר מוניקה אלמן, רופאה דרמטולוגית בעלת שם עולמי, אוהבת אנשים, מחקר וטכנולוגיה. אהבות אלה הובילו אותה לעיסוקה בתחום רפואת עור, ומזה שני עשורים היא מובילה מחקרים פורצי דרך בעולם.
Dr. Adam Dalal

ד"ר אדם דלאל

ד"ר אדם דלאל הוא רופא עור בכיר במחלקת עור בתל השומר במסגרת עבודתו עוסק בלימוד ובמחקר, מרצה מוזמן במסגרת כנסים בארץ ובעולם ואף כיהן כיו"ר מושבים מדעיים בינלאומיים בתחומי התמחותו
Dr. Vicky Tushia

ד"ר ויקי תושיה

ד"ר ויקי תושיה בעלת רישיון לעסוק ברפואת שיניים משנת 1991. היא עוסקת ברפואה אסתטית למעלה מעשר שנים, עברה השתלמויות רבות בארץ ובחו"ל ובעלת נסיון עצום בתחום ההזרקות ועיצוב הפנים.
dr-refael

ד"ר רפאל יולזרי

תואר ראשון במדעי החיים ,בהצטיינות, אוניברסיטת בן גוריון. לימודי רפואה במסלול ה-4 שנתי  הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי , אוניברסיטת בר אילן.
1835_Dr_resize

ד"ר אלכסנדר שליאחוב

רופא מתמחה לרפואה פנימית, בית חולים קפלן. במחלקה פנימית מטפלים במקרים הזקוקים לאשפוז מכל הקשת של הרפואה הפנימית עם דגש על פעילות אקדמית, הכשרת סטודנטים לרפואה ורופאים בשלבים הש
דר טימור

ד"ר עידן טימור

רופא מומחה בתחום האסתטיקה, עם רקע כירורגי, עבר התמחות והתמקצעות ארוכה אצל ד"ר אלמן, היום חלק מהסגל הרפואי בכל מרפאות הרשת
שרון פינצי

ד"ר שרון פינצי

מומחית לדרמטולוגיה – רפואת עור ומין. בעלת ידע מעמיק בתחום רפואת העריה והנרתיק וניסיון טיפולי רב במחלות העור השונות על כל שלביהן.