הסרת קעקועים

כיום יותר ויותר אנשים מתהדרים בקעקועים בגדלים ובצבעים שונים, ככלי לביטוי עצמי או מתוך רצון להוסיף אלמנט של קישוט לגוף. אנשים המעונינים להסיר קעקוע יכולים לעשות זאת  בעזרת מגוון של טיפולים מתקדמים המאפשרים להסירם.

מהו טיפול הסרת קעקועים?

קעקוע הוא למעשה תוצר של החדרת פיגמנט לשכבת העור העליונה – הדרמיס. בשל העובדה שהפיגמנט מורכב מחומרים שהגוף אינו יודע כיצד להיפטר מהם, הקעקוע נותר קבוע על העור, וניתן להסירו רק באמצעים כירורגיים או בלייזר:

הסרת קעקועים עם קרן לייזר

כיום, קרן לייזר היא השיטה הפופולרית והמקובלת ביותר להסרת קעקועים. הפרוצדורה דורשת לרוב סדרה של טיפולים (שמונה בממוצע), אשר מאפשרים לטשטש משמעותית את הקעקוע, עד לכדי מצב של מחיקתו מעל פני העור. באמצעות קרן לייזר ניתן לטפל לא רק בקעקועים "קלאסיים", אלא גם באיפור קבוע ובכתמי עור. על אף שמדובר בשיטה מתקדמת להסרת קעקועים, חשוב להבין כי ישנם צבעים שנחשבים לקשים להסרה בלייזר – כמו למשל אדום, ירוק, צהוב ותכלת. כמו כן, לעיתים לא תתאפשר הסרה מלאה של הקעקוע בשל מגוון של גורמים שונים, ביניהם עומק הקעקוע. הקרן מפרקת את הפיגמנט אשר מתפנה באמצעות המערכת הלימפתית מהגוף.

לייעוץ ופרטים נוספים

אנא פנו אלינו ונציגנו יצרו עמכם קשר בהקדם

הסרת קעקועים באמצעים כירורגיים

מדובר בטכניקה ניתוחית, אשר מתבצעת תחת הרדמה מקומית. במהלך הניתוח, פיסת העור עליה נמצא הקעקוע נכרתת, ומתבצעת תפירה של העור הנותר. בסיום התהליך נותרת צלקת, ולכן, מדובר באופציה המתאימה בעיקר לקעקועים קטנים אשר נמצאים במקומות מוצנעים.

למי הטיפול מיועד?

הטיפול מיועד הן לנשים והן לגברים אשר מעוניינים להיפטר מקעקוע אחד או יותר. במכבי אסתטיקה, הטיפול יתבצע רק לאחר פגישה עם הרופא המטפל וקבלת החלטה על הפרוצדורה המתאימה ביותר לכל מטופל באופן ספציפי.

ההכנה לטיפול הסרת קעקועים

הטיפול אינו דורש הכנה מיוחדת, אם כי מומלץ להרבות בשתיית מים בימים שקודמים אליו. כמו כן, רצוי להגיע לטיפול לאחר אכילת ארוחה משביעה, על מנת להנעים את השהות בקליניקה.

למה ניתן לצפות במהלך הסרת הקעקועים ומיד לאחר מכן?

ביום הטיפול, הצוות המטפל יילווה אתכם לחדר הטיפולים, יאפשר לכם להתמקם ויבצע חיטוי של מקום הטיפול באמצעות אלכוהול. לאחר מכן יבוצע אלחוש במשחה או בזריקה והצוות יתחיל בטיפול. במהלך הטיפול תיתכן תחושת כאב קלה. בסיום הטיפול, הצוות המטפל יניח רטיות קרות על אזור הטיפול, ימרח משחה טיפולית ויבצע חבישה של האזור באמצעות גזה, איתה תידרשו להישאר למשך 24 שעות. בימים שלאחר הפרוצדורה יתכנו בצקות וכאבים קלים, אך ניתן יהיה לחזור לפעילות שגרתית. במידה והסרת הקעקוע בוצעה בהליך כירורגי, מומלץ לנוח בבית במשך יומיים. ניתן להתקלח על בסיס יומיומי ולמרוח משחה מרגיעה במידת הצורך, אך יש להימנע מחשיפה לשמש ומפעילות ספורטיבית במשך חמשת הימים שלאחר הפרוצדורה. לאחר כחודשיים תגיעו לביקורת, בה יוחלט על המשך הטיפול במידת הצורך.

האם הסרת קעקועים כרוכה בסיכונים?

במכבי אסתטיקה, כלל הטיפולים המתבצעים ברשת מבוצעים על ידי צוות מקצועי ומיומן, המחזיק בניסיון רב בפרוצדורות אלה. בנוסף, המכשור העומד לרשות הוא מכשור מתקדם וחדשני, אשר מאפשר לבצע את הטיפולים תוך מזעור הסיכונים ומקסום התוצאות. עם זאת, בכל טיפול המקרין חום או כרוך בהליך כירורגי, קיים סיכון לפיגמנטציה, כוויה, גלד, דלקת וצלקת. ניתן להפחית את הסיכונים הללו באמצעות הישמעות להנחיות הצוות המטפל לאחר הטיפול.

הרופאים והצוות

אצלנו במרפאות יקבלו את פניכם אנשי מקצוע מיומנים, לרבות רופאים ורופאות, אחיות, מטפלות וצוות אדמיניסטרטיבי, אשר ילוו אתכם לאורך כל הטיפול ולאחריו ויעניקו לכם תחושת ביטחון ותמיכה. אנו שמים דגש מיוחד על המקצועיות ואיכות הטיפול, וגם על שירות אישי ואדיב באווירה נעימה ומזמינה.

Dr. Monica Elman

ד"ר מוניקה אלמן

ד"ר מוניקה אלמן, רופאה דרמטולוגית בעלת שם עולמי, אוהבת אנשים, מחקר וטכנולוגיה. אהבות אלה הובילו אותה לעיסוקה בתחום רפואת עור, ומזה שני עשורים היא מובילה מחקרים פורצי דרך בעולם.
Dr. Adam Dalal

ד"ר אדם דלאל

ד"ר אדם דלאל הוא רופא עור בכיר במחלקת עור בתל השומר במסגרת עבודתו עוסק בלימוד ובמחקר, מרצה מוזמן במסגרת כנסים בארץ ובעולם ואף כיהן כיו"ר מושבים מדעיים בינלאומיים בתחומי התמחותו
Dr. Vicky Tushia

ד"ר ויקי תושיה

ד"ר ויקי תושיה בעלת רישיון לעסוק ברפואת שיניים משנת 1991. היא עוסקת ברפואה אסתטית למעלה מעשר שנים, עברה השתלמויות רבות בארץ ובחו"ל ובעלת נסיון עצום בתחום ההזרקות ועיצוב הפנים.
dr-refael

ד"ר רפאל יולזרי

תואר ראשון במדעי החיים ,בהצטיינות, אוניברסיטת בן גוריון. לימודי רפואה במסלול ה-4 שנתי  הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי , אוניברסיטת בר אילן.
1835_Dr_resize

ד"ר אלכסנדר שליאחוב

רופא מתמחה לרפואה פנימית, בית חולים קפלן. במחלקה פנימית מטפלים במקרים הזקוקים לאשפוז מכל הקשת של הרפואה הפנימית עם דגש על פעילות אקדמית, הכשרת סטודנטים לרפואה ורופאים בשלבים הש
דר טימור

ד"ר עידן טימור

רופא מומחה בתחום האסתטיקה, עם רקע כירורגי, עבר התמחות והתמקצעות ארוכה אצל ד"ר אלמן, היום חלק מהסגל הרפואי בכל מרפאות הרשת
שרון פינצי

ד"ר שרון פינצי

מומחית לדרמטולוגיה – רפואת עור ומין. בעלת ידע מעמיק בתחום רפואת העריה והנרתיק וניסיון טיפולי רב במחלות העור השונות על כל שלביהן.

כשהייתם צעירים והתחשק לכם לקשט את הגוף, התהדרתם בציור קבוע אתו אתם אמורים להסתובב לאורך חייכם. אבל, לא פעם, מה שמתאים בגיל 20 כבר לא ממש עושה לכם את זה בגיל מאוחר יותר. גם האותנטיות של אותו קעקוע מלפני עשרות שנים חולפת. והיום אתם פשוט רוצים להיפטר מזה. במרפאות ד"ר אלמן ריכזנו עבורך את הדרכים להיפרד בשלום מהקעקוע ביעילות ובמינימום תופעות לוואי.

מהו קעקוע?

קעקוע הינו החדרת פיגמנט לעור, שבאמצעותו ניתן לאייר על הגוף במגוון רחב של דוגמאות וציורים. לשכבת העור העליונה (הדרמיס) מזריקים צבע, המכיל חומרים אשר הגוף אינו יודע להיפטר מהם. כך נשאר הקעקוע לצמיתות.

סוגי קעקועים

קעקועים קבועים – החדרת פיגמנט לשכבה התת-עורית.

קעקועי חינה – זמניים ומחזיקים שבועיים עד שלושה.

איפור קבוע – קעקוע זמני לשם הדגשת תווי פנים. מחזיק מעמד שנים.

השיטות להסרת קעקועים

הסרת קעקועים כירורגית – . הטכניקה – ניתוח בהרדמה מקומית, במהלכו כורתים את הקעקוע ותופרים את העור הנותר. בסוף התהליך נשארת צלקת. ניתוח כזה מומלץ לקעקועים קטנים אשר נמצאים במקומות מוצנעים.

קרן לייזר – השיטה המקובלת ביותר להסרת קעקועים.

באמצעות טכנולוגיית לייזר ניתן להסיר קעקועים ע"י פירוק הפיגמנטים שמתחת לשכבה העליונה של העור. בסדרת טיפולים ניתן להגיע לתוצאות משמעותיות בהסרת קעקועים עד מחיקתם. בצורה זו ניתן להיפרד גם מאיפור קבוע או כתמי עור בצבעים שונים. כמובן שהשאיפה היא מחיקה מוחלטת של הקעקוע אך יש להבין שהטיפול עוזר לעתים לא באופן מלא!

חסרונות השיטה

צבעים שונים קשים להסרה בלייזר, בהם ניתן לכלול אדום, ירוק, צהוב ותכלת. כמו כן, לעתים, בשל עומקו של הקעקוע והצבעים המרכיבים אותו, אפשר להסיר רק את מרכזו של הקעקוע אך לא את מסגרתו. במקרים אחרים ניתן להבחין בשינויים בפיגמנטציה של העור לאחר הטיפול, כתוצאה מפגיעת הלייזר בפיגמנט האינטגרלי של העור.

להסרת קעקועים חובבניים נדרשים כארבעה טיפולים. -שמונה בממוצע. הסרת קעקועים שנעשו במכשור מקצועי כעשרה טיפולים במרווחים של חודשיים בין טיפול לטיפול. לא תמיד יש הסרה מלאה של הקעקוע.

במרפאות ד"ר אלמן מסירים קעקועים באמצעות מכשירי לייזר, ולעתים גם ע"י ניתוח. 

המכשור העומד לרשות המרפאות הנו מן הדור החדש ובשילוב עם הניסיון רב-השנים, מאפשר דיוק מרבי וטיפולי הסרת קעקועים בטוחים ויעילים ביותר.