פתרון להזעת יתר

הזעת יתר היא בעיה נפוצה, אשר עשויה לגרום ללא מעט מבוכה או חוסר נוחות בקרב המתמודדים איתה. למרבה המזל, כיום קיימים טיפולים מתקדמים, שבאמצעותם ניתן לטפל במצב באופן פשוט, נוח ומהיר, כאשר אחד הבולטים שבהם הוא הזרקת בוטוקס להזעת יתר.

מהו טיפול בהזעת יתר?

הזיעה היא למעשה אחד ממנגנוני הגוף הבסיסיים שלנו. מנגנון ההזעה מופעל במצבים שונים, ובכלל זה בעת שינוי בטמפרטורת הגוף, בעת חשיפה לחום, בעת ביצוע פעילות ספורטיבית ואף בעת מתח נפשי. על אף שמנגנון ההזעה של הגוף הוא מנגנון חשוב שמטרתו העיקרית היא לשלוט בטמפרטורת הגוף שלנו, ישנם מקרים בהם מנגנון זה יוצא מאיזון בשל הפרעה בוויסות החום או בשל סיבות אחרות, עניין אשר גורם להזעת יתר באזורים כמו כפות הידיים, הפנים ובתי השחי. אחד הטיפולים המקובלים כיום למצב זה הוא הזרקת (בוטוקס) לאזורים שבהם קיימת הזעת יתר, הזרקה זו מרפה את השריר שאחראי לכיווץ בלוטות הזיעה. כך, למשל, ניתן לבצע הזרקת בוטוקס בבית השחי, בכפות הידיים ועוד. לעיתים קרובות, יידרשו מספר טיפולים על מנת לטפל בבעיה

למי הטיפול מיועד?

הטיפול מיועד לכל מי שסובל מהזעת יתר, בדגש על כפות הידיים, אם כי הטיפול מתאים גם לכאלה הסובלים מהזעת יתר גם בבתי השחי והפנים. ניתן לבצע את הטיפול מגיל 16 ומעלה. בגישת ד"ר אלמן, הטיפול מתבצע רק לאחר פגישה אישית עם המטופל או המטופלת, והחלטה על הטיפול הנכון ביותר עבורם בהתאמה אישית.

לייעוץ ופרטים נוספים

אנא פנו אלינו ונציגנו יצרו עמכם קשר בהקדם

ההכנה לטיפול

הטיפול אינו דורש הכנה מיוחדת, אם כי מומלץ להרבות בשתיית מים בימים שקודמים אליו. כמו כן, מומלץ להגיע למרפאה לאחר אכילת ארוחה משביעה, על מנת להפוך את החוויה לנעימה יותר.

למה ניתן לצפות במהלך הטיפול ומיד לאחריו?

ביום הטיפול, הצוות המטפל ילווה אתכם לחדר הטיפולים ויסביר לכם על הטיפול. לאחר מכן, הצוות המטפל יבצע אלחוש של מקום הטיפול באמצעות משחת אלחוש. כעבור מספר דקות, הרופא יתחיל בטיפול ויבצע הזרקות לאזור המטופל, באמצעות מזרק אינסולין דק. בשלב זה תיתכן תחושה של כאב קל או עקצוץ. לאחר ההזרקה ייתכנו שטפי דם ובצקות, אשר יחלפו מעצמם בתוך מספר ימים. בתום הטיפול, הצוות המטפל ינקה את אזור הטיפול ויניח עליו רטיות קרות ומשחת ביאפין לצורך הרגעה. הטיפול אינו כרוך בתקופת החלמה וניתן לחזור לפעילות רגילה מיד אחריו, אם כי ב-24 השעות שלאחר הטיפול יש להימנע משימוש בבישום, בדאודורנטים ובקרמים במקום הטיפול. כמו כן, יש להימנע מפעילות ספורטיבית למשך כארבעה ימים. ביקורת תתקיים כעבור שלושה-ארבעה שבועות

האם הטיפול כרוך בסיכונים?

בגישת ד"ר אלמן, בטיחות המטופלים והביטחון האישי שלהם נמצאים מעל לכל. כלל הפרוצדורות והניתוחים המתבצעים ברשת מכבי אסתטיקה, מתבצעים תוך שימוש בחומרים, בטכנולוגיות ובכלים המתקדמים ביותר, לאחר התאמת תכנית טיפול אישית ואינדיבידואלית עבור כל מטופל ומטופלת. על אף האמור, בטיפולים זעיר-פולשניים מסוג זה קיים סיכון לדלקת. הקפדה על הוראות הצוות המטפל לאחר הטיפול מסייעת במזעור הסיכונים.

בין אם רטוב לך בכפות הידיים או בבתי השחי, ההתקדמות הרפואית של היום יכולה לפתור את הבעיה ולשדרג את איכות חייך .

כיצד פועל מנגנון ההזעה?

הזיעה היא אחד ממנגוני ההגנה של הגוף המופעל במצב של שינויים פיזיולוגיים הנגרמים משינוי בטמפרטורת הגוף, כמו בעת פעילות ספורטיבית או חשיפה לחום. או מתח נפשי. מקור החום החיצוני גורם להרחבת כלי הדם אשר מזרים את החום על פני העור.

כתוצאה מכך העור מתחמם ומאדים. הזיעה, שמורכבת בעיקר ממים, מאפשרת אידוי וקירור מהיר של הגוף. ככלל, ככל שמידת המאמץ גבוהה יותר, כך גם כמות הזיעה גדולה יותר.

מהי הזעת היתר?

הזעת יתר, הנקראת גם הזעה ממוקדת, נובעת מהפרעה בוויסות החום, ומתאפיינת בכך שהיא מוגבלת לאזורים מסוימים בגוף – בעיקר בכפות הידיים, אבל לעתים גם בפנים, בבתי השחי. הבעיה מופיעה לרוב בגיל ההתבגרות, ולמרות שאינה מהווה סכנה לבריאות, היא בהחלט מהווה הפרעה אסתטית וחברתית קשה.

חומרת הבעיה עשויה לנוע בין קלה לקשה. המצב הקיצוני הוא טפטוף קבוע של מים מכפות הידיים. מצבי לחץ והתרגשות, כמו גם מזג אויר חם, עלולים להחמיר את הבעיה.

האזורים המועדים הינם בתי שחי וכפות ידיים. התופעה המפריעה ביותר הינה ההזעה בכפות הידיים. תופעה זו מתחילה לרוב בגילאים 8-10 שנים ומחמירה עם השנים. התופעה קיימת בחורף ובקיץ, אך מחמירה עם העלייה בטמפרטורות.

מה יש לרפואה להציע לטיפול בהזעת יתר?

הניתוח הוותיק ביותר בתחום הזעת היתר הינו צריבה וכריתה של העצבים הסימפטטים בבית החזה האחראיים להזעת היתר בבית השחי וכפות הידיים. הניתוח קרוי "סימפטקטומיה" ומבוצע בגישה פולשנית בחדר ניתוח. למעשה, מנתקים את העצב הסימפטטי שיורד בדופן האחורית של בית החזה, כאשר הדבר מתבצע בשני הצדדים באותו האופן.

הניתוח, המוכר בסל השירותים, עשוי לפתור את הבעיה, אך עם זאת בכ-40% מהמקרים מופיעה זיעה "מפצה", כלומר, הזעה באזורי גוף שונים, תופעה אשר אינה ניתנת לצפייה מראש.

ניתוח או זריקה לטיפול בהזעת יתר?

הטיפול המוביל הוא דווקא באמצעות הזרקת רעלן ( טוקסין הבוטוליזם ). מדובר בהזרקה פשוטה לאזור הנדרש, כגון בית שחי, כפות ידיים, והתגובה היא מהירה. לפעמים צריך הרדמה מקומית. ע"י משחת אילחוש

העיקרון הוא הרפיה של השריר שאחראי לכיווץ בלוטות הזיעה. הטיפול מצריך מספר הזרקות חוזרות לאזורים המטופלים. טיפול זה שכיח ומניב תוצאות משביעות רצון. כיוון שהטיפול והתגובה אינדיבידואלים הרי שהתגובה יכולה להיות גם דלה.
הזרקת החומר נמשכת לרוב 20-15 דקות ואינה כרוכה בחריגה משגרת החיים.

המקצועיות באה לידי ביטוי בהזרקות מדויקות ובכמות החומר. רק בצורה הזו ניתן למנוע תופעות לוואי לא רצויות. במרפאות אלמן הניסיון העשיר ומיומנות הצוות מניבים את התוצאות המיוחלות על הצד הטוב ביותר. אנחנו מזמינים אותך לנסות.

הרופאים והצוות

אצלנו במרפאות יקבלו את פניכם אנשי מקצוע מיומנים, לרבות רופאים ורופאות, אחיות, מטפלות וצוות אדמיניסטרטיבי, אשר ילוו אתכם לאורך כל הטיפול ולאחריו ויעניקו לכם תחושת ביטחון ותמיכה. אנו שמים דגש מיוחד על המקצועיות ואיכות הטיפול, וגם על שירות אישי ואדיב באווירה נעימה ומזמינה.

Dr. Monica Elman

ד"ר מוניקה אלמן

ד"ר מוניקה אלמן, רופאה דרמטולוגית בעלת שם עולמי, אוהבת אנשים, מחקר וטכנולוגיה. אהבות אלה הובילו אותה לעיסוקה בתחום רפואת עור, ומזה שני עשורים היא מובילה מחקרים פורצי דרך בעולם.
Dr. Adam Dalal

ד"ר אדם דלאל

ד"ר אדם דלאל הוא רופא עור בכיר במחלקת עור בתל השומר במסגרת עבודתו עוסק בלימוד ובמחקר, מרצה מוזמן במסגרת כנסים בארץ ובעולם ואף כיהן כיו"ר מושבים מדעיים בינלאומיים בתחומי התמחותו
Dr. Vicky Tushia

ד"ר ויקי תושיה

ד"ר ויקי תושיה בעלת רישיון לעסוק ברפואת שיניים משנת 1991. היא עוסקת ברפואה אסתטית למעלה מעשר שנים, עברה השתלמויות רבות בארץ ובחו"ל ובעלת נסיון עצום בתחום ההזרקות ועיצוב הפנים.
dr-refael

ד"ר רפאל יולזרי

תואר ראשון במדעי החיים ,בהצטיינות, אוניברסיטת בן גוריון. לימודי רפואה במסלול ה-4 שנתי  הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי , אוניברסיטת בר אילן.
1835_Dr_resize

ד"ר אלכסנדר שליאחוב

רופא מתמחה לרפואה פנימית, בית חולים קפלן. במחלקה פנימית מטפלים במקרים הזקוקים לאשפוז מכל הקשת של הרפואה הפנימית עם דגש על פעילות אקדמית, הכשרת סטודנטים לרפואה ורופאים בשלבים הש
דר טימור

ד"ר עידן טימור

רופא מומחה בתחום האסתטיקה, עם רקע כירורגי, עבר התמחות והתמקצעות ארוכה אצל ד"ר אלמן, היום חלק מהסגל הרפואי בכל מרפאות הרשת
שרון פינצי

ד"ר שרון פינצי

מומחית לדרמטולוגיה – רפואת עור ומין. בעלת ידע מעמיק בתחום רפואת העריה והנרתיק וניסיון טיפולי רב במחלות העור השונות על כל שלביהן.